w

Facebook zmieni swoją nazwę. Szczegóły już w następnym tygodniu

Spółka Facebook nie jest tylko znanym przez nas wszystkich portalem społecznościowym. Ich działalność jest dużo szersza. Firma nie chce kojarzyć się wyłącznie z mediami społecznościowymi – planem jest szersza ekspansja – twierdzi The Verge. Sam rebranding ma przypominać ruch Google, który również zmienił kiedyś swoją nazwę na Alphabet. Chodzi o to, żeby nazwa spółki nie kojarzyła się wyłącznie z jednym produktem.

„Technologiczny gigant ma być znany nie tylko z mediów społecznościowych. To także próba wyjścia z kryzysu wizerunkowego, który dotknął w ostatnim czasie Facebooka. Aplikacja Facebooka ma być jednym z produktów firmy, do której należą także Instagram, WhatsApp i inne marki” – napisał The Verge.

Jak informuje portal „The Verge”, zmiana nazwy Facebooka może zostać ogłoszona podczas corocznej firmowej konferencji Connect w następny czwartek, choć niewykluczone, że nastąpi to wcześniej.

  • Według portalu firma Marka Zuckerberga zamierza odejść od skupienia się na swoim portalu społecznościowym i postawić przede wszystkim na wirtualną rzeczywistość (VR) i rozszerzoną rzeczywistość (AR).

Zobacz także: Trump ma pomysł na bany. Ogłasza plan uruchomienia własnej platformy społecznościowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Evergrande

Akcje Evergrande spadły o ponad 12 proc. po ponad 2 tygodniach przerwy w handlu

inflacja

Turcja: inflacja rośnie do blisko 20 procent, ale bank centralny obniża stopy procentowe