w

Trump ma pomysł na bany. Ogłasza plan uruchomienia własnej platformy społecznościowej

Donald Trump tworzy nowe social media

Były prezydent USA ogłosił, że uruchomi swoją własną sieć medialną, w tym platformę mediów społecznościowych o nazwie TRUTH Social, aby „przeciwstawić się tyranii Big Tech”.

Aplikacja wydaje się być pierwszym projektem Trump Media and Technology Group (TMTG), która wejdzie na giełdę Nasdaq dzięki fuzji z Digital World Acquisition Group, zgodnie z ogłoszeniem przekazanym za pośrednictwem Twittera przez rzeczniczkę Liz Harrington. Transakcja wycenia TMTG na kwotę do 1,7 mld dolarów, poinformowała Harrington.

  • Digital World Acquisition Group nie złożyła jeszcze żadnych wniosków do Securities and Exchange Commission w sprawie tej fuzji

Nowa firma, będzie kierowana przez byłego prezydenta, który twierdzi, że „misją grupy jest stworzenie rywala dla liberalnego konsorcjum medialnego”.

„Żyjemy w świecie, w którym talibowie mają ogromną obecność na Twitterze, a mimo to Twój ulubiony amerykański prezydent został uciszony” – twierdził Trump.

Trump był notorycznie banowany przez głównych gigantów mediów społecznościowych na początku tego roku, po wpisach związanych z zamieszkami w budynku Kapitolu Stanów Zjednoczonych.

Ten ruch nie jest całkowitym zaskoczeniem. Były prezydent i jego zespół doradców od miesięcy dawali do zrozumienia, że mogą uruchomić własną aplikację społecznościową, która będzie rywalizować z Facebookiem i Twitterem.

Zgodnie z komunikatem prasowym, TRUTH Social jest obecnie dostępny w przedsprzedaży w sklepie Apple App Store, a wersja beta będzie dostępna dla zaproszonych gości od listopada 2021 roku. Ogólnodostępne wydanie jest planowane w pierwszym kwartale 2022 roku, przekazano w komunikacie.


ŹRÓDŁO: CNBC, fot. Wikimedia Commons


Zobacz również: Pandemia w Rosji: Putin zatwierdza zamknięcie zakładów pracy na tydzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wladimir putin zamknie zaklady pracy na tydzien

Pandemia w Rosji: Putin zatwierdza zamknięcie zakładów pracy na tydzień

Evergrande

Akcje Evergrande spadły o ponad 12 proc. po ponad 2 tygodniach przerwy w handlu