w

Pandemia w Rosji: Putin zatwierdza zamknięcie zakładów pracy na tydzień

Rosja walczy z pandemią:

Rosja w ostatnich dniach odczuwa na sobie wzrost ilości zakażeń, z którym wyraźnie nie mogą sobie poradzić. W ciągu ostatniej doby w Rosji zanotowano 1028 zgonów w związku z koronawirusem, co jest najwyższym dobowym bilansem w tym kraju od początku pandemii. Stwierdzono również 34 073 nowe zakażenia.

Władimir Putin zatwierdził w środę propozycję tygodniowego zamknięcia miejsc pracy na początku listopada, aby ograniczyć gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. Pracownicy w tym czasie mają dostawać normalne pensje. Dodatkowo, istnieje możliwość przedłużenia tego okresu w niektórych regionach kraju.

– Sytuacja epidemiczna rozwija się inaczej w każdym regionie. W związku z tym władze regionów mają prawo do nałożenia dodatkowych środków – powiedział Putin.

  • We wtorek mer rosyjskiej stolicy Siergiej Sobianin w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem zalecił, by mieszkańcy Moskwy w podeszłym wieku i niezaszczepieni przeciw COVID-19 pozostali od 25 października w domach. 
  • Pracodawcy w Moskwie mają przenieść na pracę zdalną co najmniej 30 proc. pracowników, jak i wszystkich pracowników w wieku powyżej 60 lat.

Co ciekawe, społeczeństwo w Rosji nie jest chętne do przyjmowania szczepień. Jak zaznacza Reuters, władze zintensyfikowały pilne wysiłki w celu spowolnienia pandemii, ponieważ konfrontują się z powszechną niechęcią społeczeństwa do szczepienia się rosyjskim preparatem Sputnik V.


Zobacz także: Minister zdrowia: Polityka upomnień za brak maseczek się skończyła. Będą ostre mandaty


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Minister Zdrowia

Minister zdrowia: Polityka upomnień za brak maseczek się skończyła. Będą ostre mandaty

Trump

Trump ma pomysł na bany. Ogłasza plan uruchomienia własnej platformy społecznościowej