w

Minister zdrowia: Polityka upomnień za brak maseczek się skończyła. Będą ostre mandaty

Minister Zdrowia: najgorzej w podlaskim i lubelskim

Przez ostatnie dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii, z tygodnia na tydzień podwaja się liczba zakażeń – powiedział Adam Niedzielski na konferencji w Legnicy.

„Widzimy to już nie tylko na poziomie liczby zakażeń, ale również na nowych hospitalizacjach. Staramy się monitorować sytuację na poziomie każdego województwa. Warto tu powiedzieć, że ponad jedną trzecią zakażeń dobowych generują dwa województwa: podlaskie i lubelskie. Tam sytuacja jest najbardziej krytyczna” – poinformował Niedzielski.

Minister zdrowia apeluje o noszenie maseczek w środkach komunikacji. Poinformował również, że ostatniej doby policja skontrolowała 2,5 tysiąca środków transportu i wystawiła 4 tysiące upomnień oraz 1200 mandatów.

„To już jest ten czas, gdy trzeba podejmować bardziej drastyczne kroki. Jestem w kontakcie z policją. Zostały wydane wytyczne w sprawie tego, jak mają być kontrolowane np. środki transportu. Tam mają być bezwzględnie noszone maseczki. Przez każdego. Polityka upomnień za brak maseczki się skończyła. Będą ostre mandaty” – powiedział Minister Zdrowia.

Adam Niedzielski przekazał również, że jeszcze przez kilka najbliższych dni będzie się starał obserwować sytuację. Jeśli obecne trendy się utrzymają to zapowiedział podjęcie „drastycznych środków”.

Obostrzenia na 1 listopada

Jak dodał minister, w pozostałych województwach sytuacja nie jest jeszcze zła, ale to nie oznacza, że i tak nie trzeba działać. Dlatego jeszcze w środę wieczorem rozpocznie się posiedzenie Rady Medycznej przy premierze, która będzie debatować o dalszych krokach w walce z pandemią.

„Mogę zapewnić wszystkich, że na dziś nie planujemy jednak zamykania cmentarzy” – zadeklarował Adam Niedzielski.


ŹRÓDŁO: PAP, Onet


Zobacz również: Węgry podnoszą stopy procentowe do 1,8 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

stopy procentowe

Węgry podnoszą stopy procentowe do 1,8 proc.

wladimir putin zamknie zaklady pracy na tydzien

Pandemia w Rosji: Putin zatwierdza zamknięcie zakładów pracy na tydzień