w

Fałszywa kryptowaluta skacze o 285 000% po żartach McDonald’s i Elona Muska

Żarty Elona Muska i McDonald’s zaszły za daleko

Wszystko zaczęło się od Elona Muska i jego tweeta, w którym powiedział, że zje na wizji „happy meal”, jeśli McDonald’s zaakceptuje kryptowalutę Dogecoin jako metodę płatności.

Sprawa szybko nabrała rozpędu i McDonald’s postanowił odpowiedzieć miliarderowi w prześmiewczy sposób… nie wzięto pod uwagę jednak kilku rzeczy – wyszło bardzo niefortunnie.

McDonald’s zażartował, że zaakceptuje dogecoin tylko wtedy, gdy Tesla zaakceptuje „grimacecoin” jako płatność. Grimace to purpurowa postać, która pojawia się w niektórych kampaniach marketingowych McDonald’s, miało stanowić to żart z dogecoina.

Co ważne, wcześniej nie istniała żadna kryptowaluta „Grimacecoin”, McDonald’s chciał być po prostu zabawny (nie wyszło).

Internauci szybko przeanalizowali sprawę. Część osób mówiła, że za chwilę ktoś stworzy kryptowalutę „grimaceoin”. Tak też się stało. Po kilku minutach powstawały pierwsze tokeny, a jeden z nich osiągnął kapitalizację dwóch milionów dolarów.

Ludzie postanowili wykorzystać sytuację

Ludzie szybko postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i od razu stworzyli token grimacecoin, który rozpoczął handel po 0,0007$ i osiągnął 2$ w szczytowym momencie. Przełożyło się to na kapitalizację rynkową w wysokości prawie 2 milionów dolarów w szczytowych cenach.

  • Powstały również inne grimacecoiny, jednak wyżej wspomniany odniósł największy „sukces”.
image 299
Źródło: poocoin

10 komentarzy

Dodaj odpowiedź
    • Nie. To dowodzi tylko jak ludzie są głupi i nie myślący i jak łatwo można zrobić ich w konia, bo łykają bezkrytycznie, bez jakiejkolwiek analizy wszystko co zobaczą/usłyszą w tv/internecie.

  1. Widać że to ustawka bogaci grają do jednej bramki, ręka rękę myje, ty mi ją tobie zarobimy obaj na tym wale, a stado przyjmie wszystko, trochę pochlebnych opinii, że niby przypadkowo i takie tam, niemożliwe to nie jest ustawka, to cyrk i bujda na resorach,

  2. A mnie by nie zdziwiło, że takie działania mają na celu nałożenie większej kontroli na kryptowaluty pod pretekstem „ochrony przyszłych inwestorów”. Przecież chcą dobrze dla nas hahaha

  3. To ogólnie nawet teraz jest bardzo ciężko kupić.
    dziwi mnie głupota ludzi którzy są tak głupi a jednocześnie tak mądrzy ze to kupili, bo można było tylko kupić na poocoin. Ludzie którzy nie umieją czasami czegoś przesłać wiedzieli jak znaleźć ten token i kupić, szok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

brad starkey bentley

Bentley zainwestuje 2,5 mld funtów, aby do 2030 roku sprzedawać wyłącznie samochody elektryczne

dane z ministerstwa zdrowia 1

Złe dane z Ministerstwa Zdrowia. Coraz więcej osób przebywa na kwarantannach