w ,

Georgette Mosbacher: Wolność nie jest dana za darmo

Dzisiaj Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce wraz z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem uczestniczyła w zakończeniu ćwiczeń Defender-Europe 20 Plus.

Georgette Mosbacher spotkała się z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem na poligonie drawskim w województwie zachodniopomorskim. Ambasador podkreślała, że Polskę i Stany Zjednoczone łączy “silna więź”. Tymi słowami nawiązała do wzajemnych relacji Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy.

Cieszę się, że przy ćwiczeniach tego rodzaju możemy tę więź zobaczyć. Jednocześnie ta więź bardzo mocno łączy prezydenta Trumpa i prezydenta Dudę. Mogę powiedzieć wręcz, że jest to więź wyjątkowa i ona się będzie umacniała, czego dowody zapewne zobaczymy wkrótce – podkreślała Georgette Mosbacher.

Dyplomatka zwróciła również uwagę na współpracę w strukturach NATO, a także istotę wolności, jaką jej zdaniem zapewnia Sojusz Północnoatlantycki.

[…] historia uczy nas, że wolność nie jest dana za darmo. Te ćwiczenia są doskonałym dowodem zaangażowania obydwu państw na rzecz utrzymania wolności […]. To także kolejny dowód na to, że jesteśmy silnie zaangażowani na rzecz Sojuszu Północnoatlantyckiego – mówiła.

Z kolei Mariusz Błaszczak zapowiedział zacieśnianie relacji polsko-amerykańskich. Stwierdził, że dla obu armii “nie ma zadania, którego nie da się wykonać”.

Ćwiczenia DEFENDER–Europe 20 Plus miały na celu zwiększenie gotowości wojsk polskich oraz przetestowanie procedur szybkiego rozmieszczenia oddziałów amerykańskich w Europie. Na poligonie było 4 tys. żołnierzy amerykańskich, 2 tys. polskich oraz prawie 2 tys. jednostek sprzętu wojskowego.

Sprawdź również: Wojska amerykańskie redukują oddziały w Niemczech

Źródło: TVN24

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Norwegia rezygnuje z aplikacji śledzącej.

  Norwegia: Rząd rezygnuje z aplikacji śledzącej

  Estoński CIT w Polsce za ok. pół roku. Są szczegóły

  Estoński CIT w Polsce za ok. pół roku. Są szczegóły