w

Gliński: W czerwcu będziemy mieli wybory

fot: flickr

W rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie radia RMF FM wicepremier i minister kultury Piotr Gliński zdradził potencjalną datę wyborów prezydenckich. Odniósł się również do sytuacji z Radiową Trójką i upolitycznieniem TVP.

Wybory prezydenckie odbędą się jak najszybciej. Myślę, że w czerwcu będziemy mieli wybory. […] Doprowadzimy do tego. […] Ktoś chciał wymienić kandydata. Ktoś chciał grać na afery, awantury i doprowadził do tego, że nie mogliśmy w konstytucyjnym, pierwszym terminie tego zrobić – deklarował Gliński.

Wicepremier odpowiedział również na pytanie dotyczące zdjęcia z notowań Radiowej Trójki piosenki Kazika pt. Twój ból jest lepszy niż mój.

Piosenka jest nietrafiona, ale nie powinno jej się zdejmować. Nie powinno być zdejmowania piosenek, bo ich treść nam się nie podobam – podkreślał.

Sprawdź również: Kazik jednak na liście Trójki. Stacja doszukuje się spisku

Jednak skrytykował sam przekaz utworu.

Piosenka jest nietrafiona, ale to prawo artysty by błądził, czy wypowiadał się tak, jak uważa. […] Nie znam dobrze kulis. Niepokoi mnie to, że doprowadzono do kryzysu wizerunkowego i że jest złe zarządzenie tym kryzysem – dodał Gliński.

Kiedy Robert Mazurek zapytał Glińskiego o wpływ władzy na media publiczne i wykorzystanie TVP do celów politycznych, wicepremier skwitował wątek krótkim „Tak”.

Sprawdź również: TVP zapowiada pozew na Trzaskowskiego

Każda władza po 1989 roku wykorzystywała media publiczne. Trudno jest ukryć to, że media publiczne są w jakimś sensie związane z władzą polityczną i tak zawsze było. Nie bądźmy hipokrytami. To jest narzędzie, które jest istotne w demokracji, zwłaszcza gdy nie ma zrównoważonego rynku medialnego. A w Polsce takiego rynku nie ma – stwierdził.

Źródło: RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emilewicz o ponownym zamrożeniu gospodarki

Nocna dymisja rady nadzorczej w banku Pekao

Nocna dymisja rady nadzorczej w banku Pekao