w

Horban o Delcie: Jeśli nie chcemy pozamykanych biznesów, szczepmy się

Akcja szczepień cały czas trwa. Rząd wynajduje coraz to nowsze zachęty, aby Polacy zdecydowali się na przyjęcie preparatów. Wczorajszego dnia ruszyła loteria szczepionkowa, na potrzeby której, przeznaczone zostały ponad 24 miliony złotych. Cały obóz rządzący mówi jednym głosem – szczepcie się. Jednak dynamika rejestracji na szczepienia spada i rząd nic z tym nie może zrobić.

  • Obecnie 54 proc. dorosłych Polaków jest zaszczepionych przynajmniej pierwszą dawką albo zarejestrowanych w systemie – podał w czwartek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
  • Michał Dworczyk ocenił, że spada dynamika rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19. Jak wyliczył, spadek w ujęciu tygodniowym wynosi obecnie 30 proc. – To bardzo niepokojące zjawisko – stwierdził.

Szef KPRM dodał również, że w tym tygodniu niemal milion dawek szczepionki nie dojechało do punktów, gdyż personel zrezygnował z dostaw. Jak słuchamy – nie ma zainteresowanych osób.

Na wczorajszej konferencji głos zabrał również słynny ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

  • Jak wyjaśniał Horban, wirusy ewoluują, bo taka ich natura. Profesor przekazał, że za jakiś czas w Polsce zacznie dominować odmiana Delta. W jego opinii, „jedyną radą są szczepienia”.

„Jeśli nie chcemy cierpieć z powodu pozamykanych biznesów, z dzieci siedzących w domu zamiast w szkole, szczepmy się” – skomentował.

Zobacz także: Prognozy Q3: Nerwowe lato przed wyborami w Niemczech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prognozy Q3: Nerwowe lato przed wyborami w Niemczech

Prognozy Q3: Nerwowe lato przed wyborami w Niemczech

InPost przejmuje francuskie Mondial Relay. Transakcja na 513 mln euro!

InPost przejmuje francuskie Mondial Relay. Transakcja na 513 mln euro!