w

Nowe obostrzenia. Hotelarze boją się o opłacalność swojego biznesu w okresie świątecznym

We wtorek rząd poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń, które mają zapobiec transmisji koronawirusa w święta. Od 15 grudnia zostaną obniżone z 50 do 30 proc. limity obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. Przez te działania pojawią się liczne niepokoje wśród przedsiębiorców, co potwierdził również sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Marcin Mączyński


Dowiedz się więcej: Konferencja ministra zdrowia. Rząd ogłosił nowe obostrzenia!


Rosnące obawy przedsiębiorców

W gospodarce nie ma nic za darmo – na zamknięciu biznesów tracimy wszyscy. W związku z tym pojawiają się liczne obawy polskich przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat przeżyli wiele stresów.

Jak powiedział sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Marcin Mączyński – z nowymi limitami opłacalność biznesu hotelowego w okresie świątecznym będzie pod znakiem zapytania. Dodał również, że hotelarze nadal nie mają prawa sprawdzać certyfikatów covidowych.

  • Podkreślił też, że nowe limity stawiają pod znakiem zapytania opłacalność prowadzenia biznesu w okresie świąteczno-noworocznym.

– Liczymy, że rząd lada dzień przedstawi założenia adekwatnej pomocy dla branży hotelarskiej, która już od początku grudnia funkcjonuje z 50-proc. limitami obłożenia, a za kilka dni będzie mogła w swoich obiektach przyjmować jeszcze mniej gości – powiedział.

Mączyński podkreślił, że cała branża przyjęła informację o nowych obostrzeniach z wielkim zdumieniem. Według niego, sektor ten jest bezpieczny, a ponownie zostają nałożone bardzo dotkliwe obostrzenia.


Zobacz także: RPP znowu podniosła stopy procentowe. To próba walki z inflacją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

maciej kowalski prezes kombinatu konopnego

4,5 mln zł w 7 minut! Kombinat Konopny bije rekord

inwestorzy wola kryptowaluty od akcji

Sondaż: Coraz więcej inwestorów woli kupować kryptowaluty niż akcje