w

Konferencja ministra zdrowia. Rząd ogłosił nowe obostrzenia!

O nowych obostrzeniach w Polsce mówi się już od kilku dobrych dni. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że we wtorek lub w środę zaprezentowane będą „zaostrzenia epidemiczne” w związku ze świętami i nowym wariantem koronawirusa. Poinformował, że rozważane jest wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych. Dzisiaj ta sama kwestia została zatwierdzona również przez rzecznika rządu.

Nowe obostrzenia

Na godzinę 13.00 we wtorek zaplanowano konferencję prasową z udziałem m.in. ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas tego wydarzenia ogłoszono nowe obostrzenia.

Konferencja zaczęła się od podsumowania sytuacji. Minister zdrowia powiedział, że nie widać wyraźnych sygnałów spadków zakażeń. Ten scenariusz, kiedy mamy do czynienia z tak wysokim utrzymaniem liczby zakażeń i wariantem koronawirusa omikron, powodują podjęcia stanowczych działań – dodał.

  • Jak mówił Niedzielski – nowe działania będą obejmowały trzy obszary. Konieczne jest podjęcie decyzji co do zaostrzenia regulacji. Pierwszy to jest projekt ustawy. Pracodawca będzie miał prawo oczekiwać wyniku testu. Testy będą zagwarantowane za darmo.

Po drugie, będzie zmiana zasad stosowania certyfikatów, której będzie towarzyszyło obniżenie limitów do 30 procent. Wszystkie miejsca, w których był limit 50 procent uczestnictwa, zostanie to zmienione do 30 procent.

Nauka zdalna

Wiceminister Zdrowia: Wprowadzamy naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich od 20.12.2021 do 9.01.2022. Chcemy wykorzystać zbliżający się czas ferii i przedłużyć okres nieobecności w szkołach.

Obowiązek szczepień

Od 1 marca rząd chce wprowadzić obowiązek szczepień dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

Od 15 grudnia wprowadzone zostają również obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorych, bez względu na Unijny Certyfikat COVID.

Nowe limity w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych

Limity 30% obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych. Zwiększenie limitu wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę. W kinach zakaz konsumpcji. Limity 30% obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zwiększenie limitu również wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

  • Od 15 grudnia zamknięte dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia.
  • 31 grudnia i 1 stycznia w lokalach zamkniętych do 100 klientów, z wyłączeniem osób zaszczepionych.
  • Od 15 grudnia ograniczony limit w transporcie zbiorowym do 75 procent.

Zobacz także: Szokujące Prognozy Saxo Banku na 2022 rok – nadchodzi rewolucja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

samsung okladka

Samsung Electronics połączy działy urządzeń mobilnych i elektroniki użytkowej

toyota ev

Toyota zbuduje fabrykę baterii za 1,29 miliarda dolarów