w , ,

Ile zarabiają najwięksi TikTokerzy? Kwoty są oszałamiające

Rotacja trendów w mediach społecznościowych jest niesamowicie szybka. Aktualnie internet w dużej mierze kieruje się do krótszych i bardziej dynamicznych treści, walka o uwagę użytkowników cały czas trwa. Świetnym przykładem jest oczywiście TikTok, który rozwija się w szalonym tempie. W 2021 roku pobrano go na smartfony ponad 650 milionów razy. Liczba pobrań samej aplikacji przekroczyła barierę 3 mld, a aktywna liczba użytkowników to ponad miliard. Przekłada się to oczywiście na coraz większe zarobki gwiazd TikToka.

Zarobki gwiazd TikToka rosną w niesamowitym tempie

Jak możemy przeczytać w raporcie Forbesa – w 2021 roku najlepiej zarabiające gwiazdy platformy zarobiły łącznie 55,5 miliona dolarów, co stanowi wzrost o 200% w stosunku do roku poprzedniego. Budowane fortuny są wynikiem ruchów danych gwiazd. Część z czołówki rusza ze swoimi markami odzieżowymi, niektórzy zyskują wielką sławę na innych mediach społecznościowych, wokół TikToka bez wątpienia tworzy się wiele lukratywnych biznesów, które generują miliony dolarów.

Ranking najlepiej zarabiających gwiazd TikToka

Ranking bazowany jest na raporcie Forbesa. Jak czytamy – Forbes bierze pod uwagę wyłącznie osoby, których sława powstała na TikToku. W ten sposób omijani są inni aktywni celebryci, tacy jak Will Smith czy Jason DeRulo.

1. Charli D’ Amelio 17,5 mln dolarów rocznie

Charli to 17 letnia TikTokera, jej liczba followersów to ponad 135 milionów na TikToku i Podstawa jej zarobków to kontrakty reklamowe z Invisalign, Morphe, Dunkin’ Donuts i wiele innych. Wokół tej aplikacji tworzy masę biznesów. Oprócz tego, razem z siostrą zadebiutowały w programie telewizyjnym.

charlie damelio

2. Dixie D’ Amelio 10 mln dolarów rocznie

Dixie D’Amelio to starsza siostra Charli D’ Amelio. Większość sławy i zarobków przeplata się z jej bardziej popularną siostrą Charli. Dixie ma 57 milionów followersów, Dixie 135. Przez pewien czas Dixie starała się wyrzeźbić własną karierę jako piosenkarka pop, celowo próbując przeciwstawić się nieskazitelnie czystej atmosferze girls-next-door napędzającej machinę marketingową D’Amelio.

Dixie DAmelio
Dixie D’Amelio | Amy Sussman/KCA2021/Getty Images for Nickelodeon

3. Addison Rae 8,5 mln dolarów rocznie

Addison to 21 letnia influencerka. Na swoim TikToku zgromadziła 86,5 mln followersów. W zeszłym roku grała główną rolę w He’s All That na Netflixie. Rae ma również lukratywny sponsoring z American Eagle, głównym konkurentem Hollistera, firmy wspierającej D’Amelios. Ma też swoją linię produktów, która sprzedaje m.in. tusz do rzęs i inne rzeczy w sklepach takich jak Sephora.

gf Sbn3 pVfg tDiZ addison rae 664x442 nocrop
Theo Wargo/Getty AFP/East News

4. Bella Poarch 5 mln dolarów rocznie

Bella Poarch to 24 letnia influencerka, która na swoim TikToku zgromadziła już prawie 88 milionów obserwujących. Główną część swoich zarobków zawdzięcza kontraktom reklamowym. Sponsorzy ją kochają, a w ciągu ostatniego roku Poarch wystąpiła w reklamach dla Google, Prady i Tindera. W maju Poarch wydała swój pierwszy singiel „Build a Bitch”.

bella poarch

4. Josh Richards 5 milionów dolarów rocznie

Josh Richards to 20 letni influencer, który na swoim TikToku ma już 25,6 mln obserwujących. Ma umowy sponsorskie z Amazon, CashApp i innymi. Zajmuje się również podcastem Barstool Sports, BFFs, który prowadzi razem z założycielem Barstool, Dave’em Portnoyem. Sprzedaje też napoje energetyczne Ani, które są obecnie są dostępne w tak dużych sieciach jak Walmart, oraz firma venture capital Animal Capital, której jest współzałożycielem.

cut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

bitcoin

Przyszłość energochłonnego protokołu proof-of-work rysuje się w ciemnych barwach – prognozy Saxo na I kw. 2022 r.

adrian curiel nfl super bowl nft

NFL zaoferuje bilety NFT na Super Bowl LVI w Los Angeles