Adek Berry/AFP via Getty Images
w ,

Indonezja karze ludzi, którzy nie noszą maseczek zmuszając ich do kopania grobów ofiar COVID-19

Mieszkańcy Indonezji, którzy buntują się przeciwko obowiązku noszenia maseczek i lekceważą obostrzenia, zostają ukarani pracą… przy kopaniu grobów dla ofiar COVID-19. Władzę okręgu Cerme w Gresik Regency dosyć kreatywnie podchodzą do kwestii obostrzeń. Do tej pory karę otrzymali trzej mężczyźni w średnim wieku i pięcioro nieletnich.

Gravediggers work at a burial plot for COVID-19 victims at the Pondok Ranggon cemetery in Jakarta on September 16, 2020.
Adek Berry/AFP via Getty Images

W regionie brakuje grabarzy

W tej chwili jest tylko trzech dostępnych grabarzy, więc pomyślałem, że równie dobrze mógłbym zatrudnić tych ludzi. Miejmy nadzieję, że to może zniechęcić do naruszeń, ponieważ pandemia naprawdę pustoszy Nasz kraj. Tłumaczy lokalna władza dziennikarzom Tribune News.

Ludzie nie noszący masek w Indonezji, mogą spotkać się z innymi karami, takimi jak zapłacenie grzywny w wysokości 150.000 rupii (10 dolarów), sprzątanie miejsc publicznych lub robienie pompek.

W Indonezji od początku pandemii na COVID-19 zachorowało 233 000 ludzi, a ponad 9 000 zmarło na skutek wirusa.

W ostatnich tygodniach w Indonezji odnotowano wzrost liczby przypadków, choć nie jest jasne, czy kary, takie jak te w Cerme i Dżakarcie, gdzie urzędnicy umieszczają puste trumny w miejscach publicznych, zachęciły ludzi do przestrzegania zasad dotyczących masek.

Jak opisuje The Telegraph, rząd Indonezji jest krytykowany przez obywateli za zbyt wolną reakcję na wybuch pandemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

image 10

Lecisz do Abu Zabi? Obowiązkowo będziesz nosił opaskę przez 14 dni: SENSOR WATCH

mapa zakażeń brucelli

Kolejna epidemia: Bruceloza.