w ,

InPost na fali. Polska spółka ma umowę z Amazonem

Amazon w Polsce – InPost skorzysta.

W zeszłym tygodniu Amazon oficjalnie zapowiedział, że uruchomi pełną wersję swojej platformy dla użytkowników z Polski. Jednocześnie umożliwił polskim przedsiębiorcom, którzy chcą prowadzić na niej sprzedaż, rejestrowanie kont w polskojęzycznej wersji panelu Seller Central.

InPost domknął pięcioletnią umowę z amerykańskim gigantem e-handlu, który wchodzi na polski rynek. To oznacza, że największy operator automatów paczkowych w Polsce będzie obsługiwał przesyłki Amazona.

  • Informację o porozumieniu z Amazonem ujawnił w rozmowie z Bloombergiem Rafał Brzoska, prezes InPostu. Polska spółka notowana na giełdzie w Amsterdamie będzie obsługiwała cześć przesyłek Amazona – zarówno poprzez paczkomaty, jak i dostawy do domów.
  • Umowa, nie pokrywa jednak wysyłek za granicę.

Rafał Brzoska jest przekonany, że mimo umowy z Amazonem współpraca z Allegro jest niezagrożona. Stworzyliśmy tandem, który przyczynił się do największych technologicznych IPO w Europie. Osiągnęliśmy już razem tak dużo, wierzę, że możemy osiągnąć nawet więcej – powiedział Bloombergowi.

  • W zeszłą środę InPost zadebiutował na giełdzie w Amsterdamie. W pierwszym dniu notowań kurs InPostu wzrósł do ok. 20 euro, a w piątek na koniec sesji wynosił 19,80 euro, co daje kapitalizację w wysokości prawie 10 mld euro, czyli ok. 45 mld zł. Obecnie kapitalizacja ustabilizowała się na poziomie około 8 mld euro.
  • Pakiet 13 proc. akcji należących do Rafała Brzoski jest obecnie wyceniany na 5,8 mld zł. W efekcie biznesmen wszedł do dziesiątki najbogatszych Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamieszki w Rybniku – zniszczone dwa radiowozy

Zamieszki w Rybniku – zniszczone dwa radiowozy

Morawiecki zniknął z mediów. Wróci i ujawni “Nowy ład”

Morawiecki zniknął z mediów. Wróci i ujawni „Nowy ład”