w ,

Sprawa Maty ruszyła dyskusję w sprawie legalnej marihuany. Janusz Kowalski chce zaostrzenia przepisów

W piątek 28 stycznia media obiegła informacja, że mokotowska policja zatrzymała Matę za posiadanie narkotyków… chodziło oczywiście o marihuanę, a dokładniej – 1,5 grama suszu. Cała ta sprawa spowodowała, że wokół artysty zrobił się duży szum, a społeczeństwo zaczęło dyskutować o zasadności aktualnych przepisów.

Zatrzymanie Maty to sprawa kuriozalna

Dla większości osób sprawa jest kuriozalna. Jest rok 2022, a państwo nadal kara za tego typu rzeczy. Posiadanie 1,5 grama marihuany to czyn nisko szkodliwy społecznie. Ludzie nie powinni być karani za tego typu sprawy. Nawet nie powinniśmy teraz tu o tym mówić… niestety prawo jest inne. Idealnym podsumowaniem sprawy są słowa Mestosława, czyli wieloletniego działacza na rzecz rozsądnej narkopolityki w Polsce.


mesto 1

Nieważne, czy to Mata, czy jakiś zwykły Michał… Nikt nie powinien być karany za posiadanie 1,5 g zioła! To, że jest w ogóle taka sprawa, to jest absurd i porażka naszego państwa. To prawo musi się szybko zmienić! Mam nadzieje, że zgodnie z art. 62a sprawa zostanie szybko umorzona! Powodzenia Michał!


Mata komentuje swoje zatrzymanie

Mata w odpowiedzi na swoje zatrzymanie zbytnio się nie rozwodził. Na Instagramie mogliśmy zobaczyć pięknego mema, a na relacjach „skutebobo” piosenkę Jamala z 2005 roku pt. „Policeman”. Słowa tego utworu wybrzmiewają dosadnie.

Jak to policeman przeszukuje mnie?
Przecież mam prawo nosić to, co chcę
To, co moje jest moje, co jara mnie
W razie, co nie wiem przecież jak i gdzie

skutebobo story 1

image 309

Janusz Kowalski chce zaostrzenia przepisów za posiadanie

Innego zdania jest z kolei Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Janusz Schwertner z Onetu w odpowiedzi na zatrzymanie Onetu zasugerował, że zmiana przepisów jest konieczna. Dziennikarz doczekał się odpowiedzi polityka, który przedstawił wszystkim swoje radykalne poglądy.

„Tak! Popieram zaostrzenie przepisów! Żadnej tolerancji dla narkotyków. Żadnej!” – stwierdził Kowalski. Jeszcze ciekawiej było, kiedy Janusz Schwertner zapytał się polityka, ile kary przewiduje za posiadanie pół grama marihuany na własny użytek.

„Warto rozpocząć poważną merytoryczną dyskusję na temat zaostrzenia kar za posiadanie narkotyków. Kara musi być dotkliwa i bolesna. Żadnej tolerancji dla nikogo – nikt nie ma prawa sięgnąć po narkotyki” – dodał Kowalski.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. a ten kowalski to na czym jedzie na onecie i świerszczykach? – zabrać, nich wali gruchę do lusterka,
    ma dostęp do twattera? – odebrać niech spada na grindra,
    to coś jest posłem??? jego i tych co na niego glosowali wysłać na dożywotnią pielgrzymkę do korei polnocnej, nich tam zaostrzają swoje poglądy komunistyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zielona energia 1

Ole Hansen: Surowce wspierane przez zieloną inflację i ograniczoną podaż

kent tupas dubai zea

Zjednoczone Emiraty Arabskie wprowadzają podatek dochodowy dla przedsiębiorstw