w

Tajlandia zalegalizowała marihuanę. Mieszkańcy będą mogli hodować rośliny w domach

Ministerstwo zdrowia Tajlandii zdecydowało we wtorek o usunięciu konopi indyjskich z listy kwalifikującej je jako narkotyki.

Tajlandia legalizuje konopie indyjskie

Tajlandia stała się pierwszym krajem Azji Południowo-Wschodniej, który zalegalizował marihuanę w 2018 roku do użytku medycznego i badań.

Formalnie uprawa konopi indyjskich i sprzedaż produktów zawierających pochodzące od nich substancje ma być dozwolona w najbliższych miesiącach: 120 dni po planowanym opublikowaniu nowych regulacji w dzienniku ustaw. Jak poinformował tajlandzki minister zdrowia Anutin Charnvirakul, w najbliższych dniach resort przedstawi w parlamencie projekt ustawy szczegółowo regulującej uprawę i obrót tymi roślinami.


Zgodnie z nową zasadą, ludzie będą mogli uprawiać rośliny konopi indyjskich w domu po powiadomieniu lokalnych władz. Z kolei przedsiębiorstwa planujące czerpanie zysków ze sprzedaży będą musiały uzyskać wcześniej odpowiednie licencje.

W 2021 roku brytyjska firma konsultingowa Prohibition Partners szacowała, że w ciągu kolejnych trzech lat azjatycki rynek legalnych konopi może być wart 8,5 mld USD, w samej zaś Tajlandii – około 660 mln USD.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

norvege coronavirus

Norwegia likwiduje kwarantannę wjazdową dla niezaszczepionych. Władze mówią, że jest nieskuteczna

mehrad vosoughi sklep ceny

„Żonglerka cenami jest nieuczciwa” – UOKiK ostrzega Biedronkę i inne sklepy