w

Norwegia likwiduje kwarantannę wjazdową dla niezaszczepionych. Władze mówią, że jest nieskuteczna

Władze Norwegii ogłosiły, że kraj ten zakończy obowiązkową kwarantannę, która obecnie dotyczy nieszczepionych podróżnych przybywających do kraju.

Norwegia znosi kwarantannę wjazdową

Zgodnie z zaleceniem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, rząd znosi wymóg kwarantanny przy wjeździe – podało norweskie Ministerstwo Zdrowia.

Decyzja o zniesieniu wymogu kwarantanny została podjęta, ponieważ kraj uważa, że środek ten nie jest już konieczny do kontroli rozprzestrzeniania się wirusa – donosi SchengenVisaInfo.com.

Kwarantanna nic nie daje

Norweski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zwrócił uwagę, że podróżni, którzy nie posiadają świadectwa szczepienia, stanowią zaledwie 7 procent wszystkich osób, które wjechały do kraju. Tymczasem u 4 proc. z nich wystąpiły przypadki zakażenia.

Dlatego też, ponieważ przepis o kwarantannie ma obecnie niewielkie lub żadne znaczenie, jeśli chodzi o powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa, od jutra, 26 stycznia, wszyscy niezaszczepieni i niewyleczeni podróżni będą mogli wjechać do Norwegii bez konieczności przestrzegania wymogu kwarantanny.

– Zgadzam się z FHI, że odsetek zarażonych wśród imigrantów bez paszportu covidowego jest tak mały w związku z sytuacją epidemiczną, jaką mamy teraz w Norwegii, że nadszedł czas na zniesienie tego wymogu. Przyczyni się do szybszego otwarcia społeczeństwa, z łatwiejszym wjazdem do kraju. Może to mieć pozytywne skutki społeczno-gospodarcze dla ogółu przedsiębiorców, a w szczególności dla branży turystycznej – komentuje szefowa resortu Ingvild Kjerkol.

Podróżni muszą jednak pamiętać, że nadal obowiązują pozostałe trzy restrykcje wjazdowe:

1) rejestracja podróży do Norwegii – dla zaszczepionych i niezaszczepionych
2) poddanie się testowi na granicy – dla zaszczepionych i niezaszczepionych
3) wykonanie testu na covid-19 przed wjazdem do Norwegii – tylko dla niezaszczepionych


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jacek biega polski lad

Popierasz PiS = płacisz więcej. Przedsiębiorca kontra Polski Ład

weed tajlandia

Tajlandia zalegalizowała marihuanę. Mieszkańcy będą mogli hodować rośliny w domach