w

Włosi zaostrzają prawo. Do tych miejsc nie wejdziesz bez szczepienia lub testu

Włochy: Od 1 lutego na mocy Green Pass wystawionego na podstawie szczepienia, wyleczenia lub testu można będzie wejść tylko do sklepów z artykułami pierwszej potrzeby. Mowa o supermarketach, sklepach spożywczych, aptekach, punktach farmaceutycznych, sklepach ze sprzętem medycznym, optykach, będzie można kupić również żywność dla zwierząt. Bez szczepienia lub testu nie wejdziesz np. do banku i placówki pocztowej.

Do tych sklepów wejdziesz tylko z przepustką

Włoski rząd potwierdził w piątek rozszerzenie wymogu posiadania przepustki zdrowotnej i uzgodnił listę sklepów i usług, które będą zwolnione z tego prawa.

Od 1 lutego włoska lista sklepów i usług, w których wymagana jest „Zielona Przepustka”, zostanie rozszerzona o urzędy, banki, urzędy pocztowe i sklepy tytoniowe.

Oznacza to, że osoby nieszczepione będą musiały posiadać negatywny wynik testu na obecność wirusa Covid, aby móc osobiście odebrać emeryturę, a palacze nieposiadający Zielonej Przepustki będą musieli kupować papierosy w automatach zamiast w kasach.

  • Warto podkreślić, że od 20 stycznia podstawowa wersja przepustki jest już wymogiem wstępu do zakładów fryzjerskich, barberskich i salonów kosmetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wojsko usa

Pentagon: Żołnierze USA w stanie gotowości

kryzys energetyczny

Steen Jakobsen: Napędzanie kryzysu energetycznego – prognozy Saxo na I kw. 2022 r.