w

Jesteśmy przygotowani do regionalizacji obostrzeń – powiedziała Olga Semeniuk

Ministerstwo Rozwoju i Technologii jest przygotowane na regionalizację obostrzeń w razie wzrostu zachorowań w czwartej fali pandemii – powiedziała w poniedziałek na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.

„Jeśli chodzi o czwartą falę, to jesteśmy gotowi na model regionalizacji, który wydaje się najbardziej preferencyjny, ale jest uzależniony od liczby zakażeń na daną liczbę mieszkańców w regionach. Jeżeli zostanie on wprowadzony przez Radę Medyczną i Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, to protokoły bezpieczeństwa mamy zaktualizowane i gotowe do wdrożenia” – powiedziała Semeniuk.

  • Jak dodała – cały czas prowadzone są w resorcie konsultacje z branżami odnośnie możliwych obostrzeń wprowadzanych w razie wzrostu zakażeń w czwartej fali pandemii.

Z wypowiedzi wiceminister wynika, że czwarta fala pandemii budzi niepewności dotyczącą ostatniego kwartału i funkcjonowania w tym roku gospodarki. Zaznaczyła jednocześnie, że wszystko będzie zależało od liczby zakażeń.


Zobacz także: Prezes UOKiK ostrzega przed ryzykownymi inwestycjami w nieruchomości na wynajem


Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Będą podwyżki dla służb. O ile więcej zarobią mundurowi?

Będą podwyżki dla służb. O ile więcej zarobią mundurowi?

Przez wzrost cen energii rynki towarowe ponownie koncentrują się na inflacji

Przez wzrost cen energii rynki towarowe ponownie koncentrują się na inflacji