fot. Jonas Schmidt/ Pixabay
w

Kanclerz Merkel nie będzie kandydowała na następną kadencję

fot. Jonas Schmidt/ Pixabay

Kanclerz Merkel zadeklarowała, że nie zamierza kandydować na stanowisko szefowej rządu. Byłby to już 5. raz sprawowania urzędu.

W rozmowie z niemiecką telewizją ZDF kanclerz Merkel potwierdziła doniesienia, jakoby miałaby powstrzymać się od startu w kolejnych wyborach. Jak zaznaczała, nie czuje pokusy, aby kolejny raz zająć stanowisko szefowej rządu.

Sprawdź również: 500 mld euro na “odbudowę Europy”. Porozumienie Niemiec i Francji

Ponadto, kanclerz Merkel zapewniła, że ulga podatkowa od towarów i usług, zawarta w pakiecie wsparcia dla gospodarki będzie obowiązywała do końca roku.

Angela Merkel bez wsparcia 4 państw.
fot. Davos 2011/ Wikimedia Commons

Co ważne, wcześniej Merkel ogłosiła wprowadzenie pakietu stymulacyjnego dla krajowej gospodarki. Jego wartość szacowana jest na 130 mld. Ponadto, w jego ramach także podatek VAT zostanie obniżony z 19 do 16 proc. Taki stan prawny przewidziany jest na 6 miesięcy, zaczynając od lipca.

Szefowa niemieckiego rządu poruszyła także wątek śmierci George’a Floyda.

To zabójstwo George’a Floyda jest okropne. Rasizm jest okropny. Społeczeństwo amerykańskie jest bardzo spolaryzowane. Rasizm zawsze istniał. I niestety tak jest również tutaj [w Niemczech]. Mam nadzieję, że protesty w Stanach Zjednoczonych będą pokojowe – zaznaczała.

Ponadto, kanclerz Merkel nawiązała również do polityki Donalda Trumpa w obliczu niepokojów społecznych.

Moim zdaniem w polityce (zawsze) trzeba próbować zbliżać do siebie ludzi, próbować ich godzić. Myślę, że styl polityczny [prezydenta Trumpa] jest bardzo kontrowersyjny – powiedziała.

Pracuję ze wszystkimi wybranymi prezydentami na całym świecie. I oczywiście z amerykańskim prezydentem. Wszystko, co mogę zrobić, to mieć nadzieję, że możemy współpracować – spuentowała.

Sprawdź również: Merkel i Macron bez wsparcia 4 państw. Chodzi o 500 mld euro

Źródło: Forsal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tesco i Żabka przejęte przez państwo? Ambicje ministra Sasina

Białoruś zmienia szefa rządu.

Białoruś z nowym premierem. Zadecydował prezydent