w ,

Kaszmir: 3 indyjskich żołnierzy zginęło w starciu ze służbami Chin

Fot: Vyacheslav Argenberg/ Wikimedia commons.

Kaszmir ponownie stał się zarzewiem konfliktu. Tym razem doszło do konfliktu między oddziałami Indii a Chin. Teraz oba kraje próbują złagodzić sprawę.

Kaszmir to region, który stał się źródłem konfliktu między Indiami i Pakistanem, lecz część terenu kontrolowana jest również przez Chiny (Aksai Chin). Do ostatniego zdarzenia doszło przy rzece Galwan.

W wyniku otwarcia ognia zginął pułkownik i 2 żołnierzy indyjskiej armii. Co ważne, władze w New Delhi podają, że ofiary były po obu stronach, jednak służby nie podają konkretnych danych. Chiny nie ujawniły skali ofiar wśród swoich żołnierzy.

Kaszmir źródłem konfliktu między Chinami a Indiami.
fot. Wikimedia Commons

Co ciekawe, Chiny podają, iż konflikt, jaki napotkał w ostatnich dniach Kaszmir, wyniknął z przekroczenia przez żołnierzy indyjskich strzeżonej granicy. To oni mieli pierwsi otworzyć ogień.

Najbardziej sporną częścią regionu jest Ladakh (administracyjnie Kaszmir indyjski). Do napięć doszło w momencie, gdy Indie zaczęły rozbudowę infrastruktury przygranicznej.

Teraz obie strony próbują doprowadzić do uspokojenia nastrojów w regionie.

Jak podaje RMF24, do wymiany ognia doszło również na początku maja. Wtedy też indyjskie władze wysłały na Kaszmir posiłki i wozy opancerzone.

Sprawdź również: Korea Północna zrywa z Południem. Seul “wrogiem” Kimów

Źródło: RMF24

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  EFE/Justin Lane

  Amerykański rynek bez optymizmu. Nie będzie ponownego zamknięcia gospodarki

  Wojska amerykańskie redukują oddziały w Niemczech

  Wojska amerykańskie redukują oddziały w Niemczech