w

Klub Face 2 Face – batalii ciąg dalszy. Sanepid umorzył postępowanie

Klub Face 2 Face.

O klubie Face 2 Face pisaliśmy wielokrotnie. Dochodziło tam do wielu, ciekawych scen. Klub postanowił się otworzyć, pomimo obostrzeń. Właściciel – jak mówił, nie robi nic złego, działa zgodnie z prawem.

Przedsiębiorca miał utrudniane życie wiele razy. Była kontrola kas fiskalnych, była policja, gaz, pałki i broń gładkolufowa. Dodatkowo, w jednej z akcji brało udział prawie 150 funkcjonariuszy KMP w Rybniku oraz OPP w Katowicach. Pojawił się też sanepid i służba celna. Właściciel był również zatrzymany. Możemy powiedzieć, że ten klub widział już wszystko – pora na pozytywną część.

Pozytywne wieści.

Tym razem, z Rybnika przychodzą pozytywne wiadomości. Klub Face 2 Face poinformował na swoim Facebooku, że sanepid umorzył postępowanie administracyjne. „Krok do przodu w walce o powrót – czytamy”.

Powtarzamy że się nie poddaliśmy , że działamy cały czas, że wykorzystujemy wszystkie możliwości i co ważne w przeciwieństwie do różnych służb NIE ŁAMIEMY PRAWA w naszych działaniach czego nie można powiedzieć o nich […] Dlaczego się nie poddamy ? Bo walczymy o swoje życie i o Twoją wolność – komunikuje klub.

Rybnicki sanepid odpuszcza. W nadesłanym piśmie do właściciela lokalu, informuje o umorzeniu postępowania. Powołuje się na szereg artykułów, w tym jeden (Art. 27) dotyczący stwierdzenia naruszenia wymagań higienicznych i zdrowotnych zagrażających zdrowiu i życiu ludzi.

 • Pozostaje jedynie rozwiązanie kwestii zarzutu, który właściciel usłyszał w gliwickiej prokuraturze. Chodzi o artykuł 165, paragraf 1, punkt 1 kodeksu karnego – sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego.
decyzja

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  DZIEŃ KOBIET: przedstawiamy polskie wojowniczki o wolność

  DZIEŃ KOBIET: przedstawiamy polskie wojowniczki o wolność

  Nowy Ład Morawieckiego: podwyżka kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł

  Nowy Ład Morawieckiego: podwyżka kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł