w

Kolejne obostrzenia? Piotr Müller nie wyklucza

Zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego – kolejne obostrzenia?

  • Podczas posiedzenia będzie omawiana aktualna sytuacja dotycząca pandemii. Rzecznik rządu nie wyklucza, że podczas spotkania mogą zostać podjęte nowe decyzje w sprawie obostrzeń.
  • Zespół Zarządzania Kryzysowego, zbierze się w piątek o godz. 10.

Będziemy omawiać aktualną sytuację, i być może już w piątek będą podjęte decyzje w tym zakresie. Sytuacja jest dynamiczna. Nie mogę powiedzieć w tej chwili, w jakim kierunku będą szły decyzje, jeśli chodzi o obostrzenia. Rozważamy, ze względu na to, że sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych województwach, by przejść docelowo na tygodniowy system raportowania, a nie tak jak do tej pory – dwutygodniowy.

  • Jednocześnie, Piotr Müller zapewnił, że w najbliższy weekend nic się nie zmieni. Dodał też, że wspomniana regionalizacja obostrzeń byłaby wprowadzana „z pewnym wyprzedzeniem”, aby podmioty gospodarcze mogłyby się do nich przygotować.

Co ciekawe, wczoraj Minister Zdrowia był gościem w programie Tłit, gdzie wyraźnie podkreślił, „że przy tak dużej skali zachorowań w całym kraju różnicowanie tego na poziomie powiatów jest z jego punktu widzenia nieuzasadnione.” – najważniejsza jest zgodność i wspólny cel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niedzielski i obostrzenia: święta wielkanocne będą takie jak rok temu

Niedzielski i obostrzenia: święta wielkanocne będą takie jak rok temu

Otwarty lokal – interwencja policji. “70 chłopa okrada nam chłodnie i zapasy”

Otwarty lokal – interwencja policji. „70 chłopa okrada nam chłodnie i zapasy”