w ,

4,5 mln zł w 7 minut! Kombinat Konopny bije rekord

Kolejny sukces Kombinatu Konopnego

Kombinat Konopny pozyskał 4,5 mln zł od 736 inwestorów w II emisji crowdfundingowej, podał Crowdway. Jednak co szczególnie ważne – spółka pobiła tym samym rekord czasowy polskiego crowdfundingu udziałowego, osiągając cel w zaledwie 7 minut. Środki zostaną wykorzystane m.in. na rozbudowę zakładu zielarskiego, rozszerzenie portfolio produktów oraz ekspansję zagraniczną. 

Zainteresowanie II emisją crowdfundingową Kombinatu Konopnego było olbrzymie, ponad 3 tysiące inwestorów zapisało się na alert o starcie emisji. Liczyłem na dobry start, ale nie spodziewałem się, że emisja zamknie się aż tak szybko. Jestem dumny i szczęśliwy, że udało nam się pobić ten rekord. To świadczy o ogromnym zaufaniu do naszych planów. –  prezes Kombinatu Konopnego Maciej Kowalski

W 2020 roku Kombinat Konopny pozyskał 4,2 mln zł z I emisji crowdfundingowej. Spółka ustanowiła ówczesny rekord rynku ECF, uzyskując zapisy na wszystkie akcje w zaledwie 38 minut. Ponadto spółka pozyskała środki w wysokości ponad 4,9 mln zł w ramach oferty akcji serii C prowadzonej w trybie oferty prywatnej.

W stosunku do prognoz przedstawionych w ubiegłym roku spółka przewiduje, że wypracowany przez nią przychód będzie wyższy o ponad 150 proc. Kombinat Konopny dokonał korekty prognoz na najbliższe lata i szacuje, że w 2022 roku osiągnie 5 mln zł przychodu.

18 listopada 2021 roku walne zgromadzenie spółki podjęło uchwałę w sprawie ubiegania się o wprowadzenie akcji do obrotu zorganizowanego na rynku NewConnect. Złożenie wniosku o dopuszczenie akcji do obrotu planowane jest na 2022 rok.

Kombinat Konopny powstał w 2019 roku. Obecnie dzierżawi grunty w okolicy Elbląga, na których prowadzi uprawy i przetwórstwo konopi włóknistych. Posiada autorskiej konstrukcji maszyny oraz opracowane przez zespół spółki technologie przetwórstwa konopi i wydobycia włókna.


Zobacz również: Cena kawy najwyższa od dekady w związku z prognozowanym ograniczeniem podaży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pilne

RPP znowu podniosła stopy procentowe. To próba walki z inflacją

hotelarze boja sie o biznes

Nowe obostrzenia. Hotelarze boją się o opłacalność swojego biznesu w okresie świątecznym