w ,

„Rekordowy” Kombinat Konopny szykuje kolejną emisję akcji!

Kombinat Konopny z kolejną emisją

Kombinat Konopny to marka, która znacząco zyskała na popularności w naszym kraju za sprawą błyskawicznej emisji akcji w listopadzie zeszłego roku. Właśnie wtedy prywatni inwestorzy z całej Polski w zaledwie 38 minut nabyli akcje spółki warte aż 4,2 miliona złotych!

Był to niewątpliwy sukces nie tylko dla Kombinatu, ale także całej branży konopnej w Polsce – pokazał on, że konopie to już nie tylko zabawa małej grupki pasjonatów, lecz także biznes, który może generować potężne pieniądze i nowe miejsca pracy oraz stać się ważnym sektorem napędzającym krajową gospodarkę.


Nie bez znaczenia jest tu także rola Macieja Kowalskiego, założyciela Kombinatu Konopnego. Zdecydowanie nie jest to inicjatywa człowieka z przypadku – doświadczenie branżowe prezesa spółki to aż kilkanaście lat praktyki. Warto wspomnieć, że to on jako pierwszy w Polsce dostał oficjalne pozwolenie na zasiew i przetwórstwo konopi, co z resztą wiązało się z długotrwałym i uciążliwym urzędowym procesem, który przetarł szlaki wszystkim innym konopnym biznesom w naszym kraju.


Zobacz także: 4,2 mln zł w 40 minut! Sukces emisji Kombinatu Konopnego


Zastrzyk gotówki przyniósł efekty

Ostatnia emisja pozwoliła Kombinatowi Konopnemu wejść na jeszcze wyższe obroty. Pieniądze zostały rozdysponowane m.in. na rozbudowę zakładu zielarskiego, zakup maszyn rolniczych, a nawet założenie własnego wewnętrznego laboratorium.

Dzięki zastrzykowi gotówki spółka Macieja Kowalskiego wprowadziła także spore zamieszanie na prężnie rozwijającym się rynku olejków CBD. Dzięki maksymalnemu uproszczeniu metod produkcji wprowadzono ten produkt w nieosiągalnej dla konkurencji cenie 30 zł za buteleczkę. Był to prawdziwy strzał w 10 – produkt stał się jednym z filarów sprzedaży elbląskiego przedsiębiorstwa. Ponadto spełnił inną ważną funkcję – zachęcił do spróbowania tego produktu tę grupę osób, którą do tej pory odstraszała wysoka cena olejków, która rzadko kiedy schodziła poniżej 80 zł.

Kombinat Konopny to jednak nie tylko CBD i produkty z nim związane. Prezes spółki widzi ogromny potencjał roślin konopi, który można wykorzystać także w sektorze tekstylnym czy budowlanym. Nad tym pierwszym trwają intensywne prace – pierwszych efektów można będzie się spodziewać pod koniec 2022 roku. Ten krok pozwoli zbliżyć się do takich gigantów jak amerykański Levi’s, który także interesuje się wykorzystaniem konopi w celu zastąpienia coraz mniej opłacalnej i nieekologicznej bawełny.

Końcówka 2021 kolejną szansą dla nowych/obecnych akcjonariuszy

Wydawałoby się, że rekordowo szybkie rozejście się akcji to jednoznacznie pozytywna informacja. W opozycji do tej tezy stoi jednak część osób zainteresowanych kupnem akcji, której nie udało się załapać na pierwszą emisję. Błyskawiczny przebieg kampanii oraz problemy z serwerami spowodowane zbyt dużym obciążeniem sprawiły, że sporo potencjalnych inwestorów musiało obejść się smakiem. Mamy jednak dobrą wiadomość dla tych, którzy wciąż myślą o inwestycji. Kombinat Konopny przygotowuje się do kolejnej emisji, która przypadnie na końcówkę tego roku

Czy w polskim crowdinwestingu padnie kolejny rekord? Dotychczasowe działania Kombinatu Konopnego wygenerowały duże zaufanie społeczne – m.in. ten czynnik przemawia za tym, że tegoroczna zbiórka może przebić sukces poprzedniczki.

Aby nie przegapić terminu tegorocznej emisji, wystarczy wejść na stronę prelaunchu na platformie Crowdway.pl i zapisać się „alert inwestora”.


Zobacz także: mPay z Rafałem Zaorskim i powiązaną z nim spółką Dark Pool One wprowadzą nowego stablecoina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

produkcja przemyslowa rosnie mocno

Inflacja producencka w Polsce wzrosła do blisko 12 procent. To najgorszy wynik od 24 lat

ile wynosi mediana plac w polsce

Prawdziwe zarobki społeczeństwa? Ile wynosi mediana płac w Polsce