w , ,

Kraje europejskie bez lockdownu w drugiej fali

ger1
Niemiecka policja przeprowadza kontrolę lokali gastronomicznych. Getty Images

Niemcy w czwartek ogłosiły nowe ograniczenia w związku z rekordową ilością zakażonych w ostatnim czasie. Mimo wszystko, rządy starają się uniknąć blokady gospodarki w drugiej fali.

Kanclerz Niemiec, Angela Merkel zapowiedziała, że w czwartek zostanie wprowadzona godzina policyjna dla barów i restauracji oraz ograniczenia liczby osób w zgromadzenaich. – Jestem przekonana, że to co teraz zrobimy, będzie decydujące dla Naszej przyszłości, jak przetrwamy pandemię. Jesteśmy obecnie w fazie gwałtownego wzrostu dziennej liczby zakażonych.

Średnio w Niemczech na dobę, przybywa ponad 6 000 zakażonych.

W komentarzu dla Reuters, Angela Merkel podkreśliła, że najważniejsze jest uniknąć zamknięcia gospodarki.

We Francji, prezydent Emmanuel Macron, ogłosił w telewizyjnym przemówieniu, że od środy, wprowadza godzinę policyjnę 21:00 – 6:00 w Paryżu i okolicach, w Marsylii, Luonie, Lille, Tuluza, Montpellier, Grenoble, Rouen, Saint – Etienne.

Musimy zahamować rozprzestrzenianie się wirusa, grzmiał prezydent. Jego eksperci przewidują walkę z wirusem co najmniej do lata 2021 roku.

W Wielkiej Brytanii rząd wprowadził w tym tygodniu trójstopniowy system ostrzegania dla miast – z Liverpoolem jako pierwszym, który stanął w obliczu najostrzejszych ograniczeń, a do środków tych należy zamknięcie barów, które nie serwują żywności.

Wielka Brytania zgłosiła rekordową liczbę prawie 20.000 nowych zakażeń w środę.

Rosja zarejestrowała rekordową liczbę 14 231 nowych przypadków w środę, ale urzędnicy skupili się na opracowaniu szczepionki przeciwko koronaawirusowi – podaje New York Times.

Dyrektor NIAID Anthony Fauci i inni wiodący naukowcy podali w wątpliwość skuteczność szczepionki.

Włochy w środę przekroczyły rekordową liczbę zachorowań, odnotowując 7 332 nowe zakażenia.

Urzędnicy służby zdrowia ogłosili we wtorek nowe środki, w tym obowiązkowe siedzenie w restauracjach i barach po 21:00, obowiązkowe zamykanie lokali o północy oraz zakaz imprez prywatnych na wolnym powietrzu i w pomieszczeniach zamkniętych.

W Hiszpanii, władze Katalonii zamknęły lokale, które nie oferują jedzenia na wynos. Lockdown potrwa minimum dwa tygodnie. Urzędnicy madryccy we wtorek rozszerzyli restrykcje, w wyniku których zamknięto kluby nocne.

Rząd niderlandzki narzucił „częściowe zamknięcie”, które rozpoczęło się w środę o 22:00 czasu lokalnego, zmuszając kawiarnie, bary i restauracje do zamknięcia na cztery tygodnie, według DutchNews.nl.

Premier Portugalii, Antonio Costa, ogłosił, że środowe spotkania będą ograniczone do pięciu osób i ogłosił „stan klęski”, ponieważ kraj ten po raz pierwszy potwierdził ponad 2000 przypadków w ciągu jednego dnia, zauważa Agencja Anadolou.

Czeski rząd wprowadza zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 20:00 i nakazuje nosić maseczki. W czwartek ministerstwo zdrowia potwierdziło rekordową liczbę 9544 nowych przypadków.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jakie podatki… Przepraszam, opłaty czekają na nas w 2021 roku

  Jakie podatki… Przepraszam, opłaty czekają na nas w 2021 roku

  koszty życia w polsce i na świecie obrazek

  Koszt życia w Polsce, a na świecie