fot. Tierra Mallorca/ Unsplash
w ,

Przedsiębiorcom trudniej o kredyt hipoteczny

Banki coraz ostrożniej podchodzą do udzielania kredytów hipotecznych na podstawie działalności gospodarczej. Które placówki zmieniły swoją politykę wobec przedsiębiorców?

ING Bank Śląski

Od 2019 r. brak możliwości zaciągnięcia kredytu hipotecznego na podstawie umowy cywilnoprawnej, a od teraz – prowadząc działalność gospodarczą. Zdolności kredytowej nie podciągniemy również dochodami z najmu. ING wprowadza także wymóg posiadania min. 30-proc. wkładu własnego.

Pekao Bank Hipoteczny

Brak akceptacji dla działalności gospodarczej w kontekście zaciągania kredytu hipotecznego i minimalny wkład własny na poziomie 20 proc. Reszta przepisów, co do źródeł zarobkowania bez zmian.

mBank

Instytucja wycofała się z kredytów dla osób prowadzących własną działalność, szczególnie z branży transportowej, turystycznej, gastronomicznej, produkcji odzieży, branży eventowej i rozrywkowej. Spore obostrzenia również dla wnioskodawców na umowach cywilnoprawnych.

Credit Agricole

Władze banku jednoznacznie nie deklarują rezygnacji z kredytów dla przedsiębiorców, ale ostatnio wyłączono dochód z najmu.

BNP Paribas Bank, PKO BP i Alior Bank mają rozpatrywać każdy przypadek indywidualnie.

Źródło: bankier.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Janusz Korwin-Mikke w #hot16challenge

    To nie żart. Janusz Korwin-Mikke w #hot16challenge2

    Konfiskata mienia przedsiębiorcy bez wyroku sądu. Projekt już w Sejmie