w ,

Lockdown to powinna być ostateczność i można go uniknąć, komentuje szef WHO Europa

Europa oprócz Szwecji walczy z drugą falą. Chociaż w Szwecji zarejestrowano nowy rekord dobowy (ponad 1000 osób zakażonych) to główno epidemiolog mówi, że nie mają takiego problemu jak Francja lub Włochy.

Europa oprócz Szwecji walczy z drugą falą. Chociaż w Szwecji zarejestrowano nowy rekord dobowy (ponad 1000 osób zakażonych) to główno epidemiolog mówi, że nie mają takiego problemu jak Francja lub Włochy.

Dr. Hans Kluge, dyrektor regionalny WHO na Europę: Lockdown, zamknięcie gospodarki to powinno być jako ostateczna metoda. Zaostrzenie przepisów w wielu krajach Europy to odpowiednie kroki. Liczy się proporcjonalna i ukierunkowana reakcja. To jest droga naprzód. Wiemy o wiele więcej niż w marcu.

Artykuł: Kraje europejskie bez lockdownu w drugiej fali

Zapytany, czy jest za czy przeciw ogólnokrajowym blokadom, powtórzył, że dzisiejsza pandemia “nie jest taka sama jak wczorajsza”, zarówno jeśli chodzi o dynamikę transmisji, jak i sposoby, w jakie rządy mogą sobie z nią poradzić.

Kluge prezentował modele, które opisywały dystans społeczny oraz maseczki, które zmniejszają transmisje wirusa.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Europie występuje obecnie ponad 7,2 miliona potwierdzonych przypadków wirusa, a liczba hospitalizacji rośnie w niepokojącym tempie.

W ciągu ostatnich 24 godzin Francja ogłosiła stan wyjątkowy w zakresie zdrowia publicznego, Wielka Brytania zbliża się do drugiej krajowej blokady, a Niemcy wprowadziły szereg nowych zasad w celu obniżenia wskaźnika zakażeń.

Europejski dyrektor WHO podkreślił, że sytuacja, w jakiej znajduje się obecnie Europa, nie jest taka sama jak w marcu.

Czy to znaczy, że wracamy do połowy marca? Nie, nie wracamy. Mimo, że odnotowujemy dwa do trzech razy więcej przypadków dziennie w porównaniu ze szczytem z kwietnia, nadal obserwujemy pięć razy mniej zgonów, a czas hospitalizacji jest dwa do trzech razy dłuższy (niż w marcu). Dodał, że sytuacja może się pogorszyć, jeśli wirus rozprzestrzeni się ponownie wśród starszych grup wiekowych.

Napisane przez VETO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

koszty życia w polsce i na świecie obrazek

Koszt życia w Polsce, a na świecie

Boris Johnson gotowy na bezkompromisowe oderwanie się od Unii Europejskiej