w

Małgorzata Gersdorf choruje na COVID-19. Leczy się amantadyną sprowadzoną z Niemiec

Jak podaje Polsat News, Małgorzata Gersdorf od tygodnia choruje na COVID-19 – podaje Polsat News. Była I prezes Sądu Najwyższego przyznaje, że w leczeniu korzysta z amantadyny. Lek sprowadzono z Niemiec.

Wiceminister sprawiedliwości: “Amantadyna pomaga pokonać COVID”. Co robi Ministerstwo Zdrowia? Ogranicza do niej dostęp! (artykuł)

  • Myślałam, że to zatoki, ale byłam tak słaba, że ja nigdy z tymi zatokami nie miałam takiej słabości. Poszłam zrobić prywatnie test i się okazało, co się okazało. Pojawiła się ta opcja, ale nie było łatwo, bo to w Polsce niedostępne. Dowiedziałam się od rodziny, od farmaceuty i ten lek mi sprowadzono z Niemiec – przyznaje w Polsat News Małgorzata Gersdorf, była I prezes Sądu Najwyższego.
  • Gersdorf przekonuje, że amantadyna jej pomaga. – Niewątpliwie lepiej się czuję, to mnie trzyma przy życiu – mówi.

Amantadyna działa na COVID! Jestem przykładem.Najpierw syn, potem żona, w końcu ja:wysoka gorączka,ogromny ból, silny kaszel,wg.lekarza tak 7 dni,a potem apogeum, wiec wziąłem amantadyne-piorunujący efekt! Zadziałało! Będę domagał się od @MZ_GOV_PL, by zajął się tym lekiem czytamy na Twitterze wiceministra Warchoła

Dotychczas badania nie potwierdziły skuteczności amantadyny w leczeniu COVID-19.

Według prof. Krzysztofa Simona, kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, takie leczenie może mieć też negatywne skutki. – Amantadyna jest bardzo starym lekiem przeciwgrypowym, który wykazał swoją nieskuteczność, dlatego go odstawiono, bo miał też toksyczność.

  • Stosowany jest w neurologii. Działa faktycznie na niektóre wirusy na bardzo wczesnej postaci, ale on wywoływał masę mutacji błyskawicznych – mówił w TVN24 Simon.
  •  Oczywiście należy zrobić badania. Jeśli ktoś chce udowodnić, że działa, nie działa czy szkodzi, to proszę bardzo. Wiem, że takie badania neurolodzy toczą w Lublinie i bardzo dobrze, niech sprawdzą na grupie tysiąca-dwóch tysięcy osób, dla mnie ryzykantów, którzy biorą lek toksyczny. Problem jest taki, że być może amantadyna i rymantadyna – podobny lek, który 40 lat temu stosowaliśmy – stwierdził.

Amantadyna była opiniowana przez AOTMiT – Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Jest jedna opinia i bardzo znacząca – nie ma na dziś badań klinicznych na szeroką skalę, której potwierdziłyby z jednej strony skuteczność amantadyny w leczeniu COVID-19, a z drugiej strony bezpieczeństwo takiej terapii – powiedział minister zdrowia Wojciech Andrusiewicz

  • Co gorsza, jakby tego było mało, Ministerstwo Zdrowia postanowiło objąć amantadynę reglamentacją. z powodu wykupywania tego środka przez ludzi przeciwko koronawirusowi! Od 1 grudnia zaczęło obowiązywać obwieszczenie ws. ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu Viregytu-K. Ilość wydawanego leku na 30 dni nie może być większa, niż 3 opakowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak tam zdesperowani przedsiębiorcy akcji #otwieraMY? Bo o. Rydzyk dostał prawie milion z tarczy antykryzysowej

Jak tam zdesperowani przedsiębiorcy akcji #otwieraMY? Bo o. Rydzyk dostał prawie milion z tarczy antykryzysowej

Podwyżka mandatów- nawet 14 tys. złotych za naruszanie terminu płatności podatków

Podwyżka mandatów – nawet 14 tys. złotych za naruszanie terminu płatności podatków