w , ,

Wiceminister sprawiedliwości: “Amantadyna pomaga pokonać COVID”. Co robi Ministerstwo Zdrowia? Ogranicza do niej dostęp!

amantadyna lek

Jak podała wyborcza.pl, niedawno pediatra i pulmonolog z Przemyśla – Włodzimierz Bodnar stwierdził, że amantadyna (Viregyt-K) jest skutecznym lekiem na koronawirusa. Medyk prowadził w internecie akcję, zachęcającą do sięgania po amantadynę na wypadek objawów COVID-19. Twierdził, że środek ten leczy wirusa w ciągu 48 godzin.

Potwierdzeniem tezy lekarza są słowa wiceministra sprawiedliwości – Marcina Warchoła, który również był zachwycony działaniem Viregytu-K. Na Twitterze napisał, że “amantadyna daje piorunujący efekt”. Podzielił się z użytkownikami historią leczenia swojej rodziny.

Amantadyna działa na COVID! Jestem przykładem.Najpierw syn, potem żona, w końcu ja:wysoka gorączka,ogromny ból, silny kaszel,wg.lekarza tak 7 dni,a potem apogeum, wiec wziąłem amantadyne-piorunujący efekt! Zadziałało! Będę domagał się od @MZ_GOV_PL, by zajął się tym lekiem czytamy na Twitterze wiceministra Warchoła

Co na to rząd? Twierdzi, że nie powinno się uznawać tego środka za skuteczne lekarstwo, gdyż nie ma badań, które potwierdzałoby jego skuteczność.

Amantadyna była opiniowana przez AOTMiT – Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Jest jedna opinia i bardzo znacząca – nie ma na dziś badań klinicznych na szeroką skalę, której potwierdziłyby z jednej strony skuteczność amantadyny w leczeniu COVID-19, a z drugiej strony bezpieczeństwo takiej terapii – powiedział minister zdrowia Wojciech Andrusiewicz

Co gorsza, jakby tego było mało, Ministerstwo Zdrowia postanowiło objąć amantadynę reglamentacją. z powodu wykupywania tego środka przez ludzi przeciwko koronawirusowi! Od 1 grudnia zaczęło obowiązywać obwieszczenie ws. ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu Viregytu-K. Ilość wydawanego leku na 30 dni nie może być większa, niż 3 opakowania!

Kto jeszcze wierzy w dobre intencje rządu?

a1d1033039dda95618c523102bfc57f8

Pojawia się nowe odkrycie, które okazuje się środkiem zapobiegającym COVIDowi. Ludzie potwierdzają jego skuteczność i zaczynają się zabezpieczać. Co robi z tym nasz ukochany rząd? Nakłada ograniczenia w dostępie do leku, który może uratować niejednemu człowiekowi życie!

Jest to wyjątkowa bezczelność i barbarzyństwo. Rząd bezlitośnie zamyka ludziom biznesy (restauracje, siłownie, kluby fitness, hotele), narażając ich na finansowe straty i upadłość, a finalnie ubóstwo. Kiedy ludzie szukają rozwiązań by jak najszybciej uchronić się przed wirusem i wrócić do normalnego życia, rząd zamiast pomagać utrudnia, wprowadzając kolejne szkodliwe regulacje.

Czy ktoś jeszcze naprawdę wierzy, że ten rząd rzeczywiście troszczy się o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków? Brakuje miejsc w szpitalach, spora część z nich jest pozbawiona sprzętów medycznych, na szczepionki musimy dłużej czekać, a Zjednoczona Prawica zamiast usprawniać niefunkcjonujące sfery państwa, prowadzi krucjatę przeciwko ludziom, chcącym żyć normalnie i stabilnie.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Jeden ping

  1. Pingback:

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Szef koncernu farmaceutycznego Pfizer, nie zaszczepił się na koronawirusa

  Szef koncernu farmaceutycznego Pfizer, nie zaszczepił się na koronawirusa

  gowin cierpliwosc

  Restauracje i hotele w głębokim kryzysie. Co na to Gowin? “Trzeba się uzbroić w cierpliwość”