knowyourmeme.com
w

NPC Streaming – TikTokerzy udają postacie niezależne w grach i zarabiają na tym tysiące dolarów dziennie!

Jak zawsze, internet wypluł coś, co jest zarówno dziwaczne, jak i niepokojąco hipnotyzujące. Wielbiciele TikToka, zróbcie miejsce na najnowszą manię – NPC streaming! Nazwa brzmi jak coś, co sci-fi geek z wymyślił po całonocnej sesji „Star Treka”. Ale nie, to jest bardzo prawdziwe, a także niesamowicie dziwaczne.

Wyobraź sobie, siedzisz przy kuchennym stole, włączasz kamerę i zaczynasz powtarzać te same nonsensowne powiedzonka w nieskończoność. W dodatku, każde powtórzenie ma być dokładnie takie samo, jak poprzednie. „Tak tak tak. Mmm, lody są takie dobre. Och, sprawiasz, że czuję się jak kowbojka. Gang gang. Mmm, lody są takie dobre. Tak tak tak.” Cóż, brzmi jak codzienna rozmowa, prawda? No, może nie do końca…

No właśnie, to jest moda na „NPC streaming”, zainspirowana przez postaci niezależne (NPC) z gier wideo. Te szalone postacie powtarzają te same frazy i ruchy jak zepsute roboty. A najbardziej popularnym botem-robotem-streamerem jest Pinkydoll z Montrealu, której klipy „lody są takie dobre” stały się viralem w tygodniu.

Pinkydoll jest jak maszyna wypluwająca słowa, jej reakcje są odpowiedziami na prezenty od tysięcy jej widzów. Te prezenty to cyfrowe lody, róże, pączki i serca, które pojawiają się na ekranie jak kreskówkowe grafiki. Każdy prezent ma wartość od pół centa do kilku dolarów. Wydaje się to niewiele, ale kiedy masz tłumy obserwujących, zaczyna się to sumować. Pinkydoll twierdzi, że podczas pełnego dnia NPC streamingu zarobiła ponad 7 000 dolarów. Łatwa praca, prawda?

Ale nie bądźmy zbyt surowi. NPC streaming ma swoją głębszą stronę. Na podstawie badania filozofa z University of Glasgow, Stephanie Rennick, NPC streaming jest rodzajem wewnętrznego żartu dla graczy RPG, jest swoistą parodią niezręcznych zachowań i powtarzalnych dialogów NPC z gier wideo.

W pewnym sensie, NPC streaming jest też jak reklama przemyślana na wiele sposobów. Przez ten dziwaczny filtr języka gracza, twórcy oferują poczucie kontrolowania twórcy, co z kolei przekłada się na poczucie intymności. Brzmi intrygująco, prawda?

W każdym razie, NPC streaming jest tu, by zostać. Otwórz TikToka, a zobaczysz mnóstwo naśladowców i parodii, każdy z nich podkreślający absurd tej nowej mody. Młodzi twórcy robią rzeczy takie jak siedzenie w pełnym ubraniu w wannie z sombrero na głowie, mówienie robotycznym głosem i wzdychanie słabo w kółko.

Niezależnie od tego, czy uważasz to za absurdalne, śmieszne, czy po prostu głupie, nie możemy zaprzeczyć, że NPC streaming ma swoje miejsce w kulturze internetowej. Ale, jak to zwykle bywa z trendami internetowymi, zanim się obejrzysz, powstanie jakiś nowy szalony trend, który zastąpi NPC streaming. Kto wie, może następnym razem będziemy oglądać ludzi robiących streaming jedzenia makaronu na sucho lub mówiących do kamery tylko za pomocą cytatów z filmów Disneya? W końcu, w internecie wszystko jest możliwe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularni TikTokerzy 2023 Kogo Warto Obserwowac

Popularni TikTokerzy 2023: Kogo Warto Obserwować?

hongkong pixabay

Hongkong – poznaj najbardziej liberalną gospodarkę świata