fot. flickr.com/ Archidiecezja Krakowska/ domena publiczna
w

Marek Jędraszewski na mszy w urodziny Kaczyńskiego krytykował LGBT

fot. flickr.com/ Archidiecezja Krakowska/ domena publiczna

Marek Jędraszewski, metropolita krakowski odprawił w katedrze wawelskiej mszę w rocznicę urodzin braci Lecha i Jarosława Kaczyńskich. W homilii krytykował społecznośćvLGBT.

W czwartek, 18 czerwca Jarosław Kaczyński skończył 71 lat. Z tej okazji w katedrze wawelskiej mszę odprawił arcybiskup Marek Jędraszewski. Duchowny nawiązywał w swoim kazaniu do Katynia, potencjalnego ukrywania faktów o zbrodniach oraz PRL-u. 

Ukrywanie prawdy o Katyniu, efekt decyzji tych, którzy do zbrodni doprowadzili, stało się jednym z fundamentów polityki komunistów w powojennej Polsce, założycielskim kłamstwem PRL-u. Był czas, kiedy za pamięć i prawdę o Katyniu płaciło się wysoką cenę – mówił Marek Jędraszewski.

Duchowny cytował mowę, którą prezydent Lech Kaczyński miał wygłosić podczas wystąpienia na obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wtedy też doszło do katastrofy pod Smoleńskiem, w której stracił życie. 

Marek Jędraszewski krytycznie o LGBT.
fot. Wikimedia Commons/ Silar

Co więcej, Jędraszewski mówił także o społeczności LGBT. Mniejszości seksualne zestawiał z ideologią marksistowską. 

[…] polska świadomość i tożsamość budowana na chrześcijańskiej tradycji są w inny już sposób, ale wyrastający z tych samych marksistowskich korzeni, zagrożona. Dzisiaj próbuje nam odebrać się polskość poprzez nową ateistyczną ideologię, która odrzuca Boga, ojczyznę, naród i godność osoby ludzkiej opartą na wierze w Boga Ojca i która wszystko pragnie budować na bożku seksie – mówił Jędraszewski.

[…] przez nietolerancję, agresywne ataki, prowokacje ze strony zwolenników ideologii gender i LGBT próbuje się odebrać polską od 1050 ponad lat chrześcijańską ziemię – dodawał. 

Na mszy pojawił się sam prezes PiS, premier Mateusz Morawiecki, Beata Szydło, minister kultury Piotr Gliński i marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Sprawdź również: Bruksela o słowach Dudy: Każdy człowiek jest równy

Źródło: naTemat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partia Demokratyczna stawia na niebiałą kandydatkę.

Partia Demokratyczna: Wiceprezydentem “woman of color”

Wirecard traci 2 mld i prezesa.

Wirecard: Prezes odchodzi, a spółka szuka prawie 2 mld euro