w

Mateusz Morawiecki o lockdownie. „Nie rozważamy”

Premier Mateusz Morawiecki: Nie rozważamy lockdownu

„Rozważamy różnego rodzaju mechanizmy, które mogą zmniejszyć natężenie transmisji wirusa, ale nie rozważamy lockdownu” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, który w sobotę odwiedził szpital tymczasowy we Wrocławiu.

  • Premier pytany, czy Polsce grozi lockdown lub zaostrzenie obostrzeń w związku z IV falą epidemii koronawirusa, zauważył, że w wielu krajach Zachodniej Europy mieliśmy do czynienia z dyskusją na temat obostrzeń i ewentualnego lockdownu.

– Widzieliśmy, jak fala protestów przewinęła się przez te kraje. I jak mocno to wpłynęło na wzrost zachorowań. Chociażby w Niemczech, dzisiaj, w tych dniach, liczba zachorowań sięga 40 tysięcy. Także w innych krajach są to rekordowe, absolutnie rekordowe liczby – powiedział Morawiecki.

Jak ocenił, protesty społeczne też mają wpływ i przełożenie na liczbę zachorowań. – W związku z ty, staramy się wypośrodkować, staramy się znaleźć (…) najlepsze możliwe rozwiązania – tłumaczył premier. Wyjaśnił, że chodzi o gotowość bazy łóżkowej i szczepiennej.


Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podwyżki wynagrodzeń dla medyków

Podwyżka wynagrodzeń dla medyków. Jest porozumienie

Rząd Laosu będzie kopał bitcoina, aby zwiększyć przychody w budżecie

Rząd Laosu będzie kopał bitcoina, aby zwiększyć przychody w budżecie