w

Miliardowe startupy w Europie. Polska gorsza od Rumunii i Litwy.

unicornstartup
obrazek pochodzi ze strony growwire.com

Sifted to serwis poświecony startupom. Dziennikarze tego portalu w oparciu o własne informacje i dane pochodzące z platformy European Startups stworzyli listę europejskich „jednorożców”, czyli startupów, których wycena przekracza 1 mld dol.

Listę zdominowała Wielka Brytania

Najwięcej jednorożców pochodziło z Wielkiej Brytanii. Spośród 60 przedsiębiorstw z listy, aż 26 to firmy brytyjskie. Z kolei, 7 europejskich jednorożców pochodzi z Francji, 4- z Holandii, 3- ze Szwajcarii, 2- ze Szwecji i Hiszpanii, a po jednym z Finlandii, Norwegii, Estonii, Belgii, Litwy, Cypru i Rumunii.

Dolina Krzemowa w Polsce?

Rumunia ma UiPath, Litwa ma Vinted, a Polska… Nic. Jesteśmy bardzo w tyle, jeżeli chodzi o startupy. Wszystko co się rozwija, jest bardzo szybko tłumione. Mówi się, że mamy bardzo dobrych programistów, mimo wszystko, nic się nie dzieje.

Część Polaków może zadać sobie pytanie- dlaczego?

Brak umiejętności, kapitału, myślenie na wąską skalę…

Nic bardziej mylnego. Główną przyczyną jest niestabilne prawo. Z tego wynikają wszystkie problemy. Kto chciałby inwestować w takim środowisku? Przedsiębiorca i wizjoner musi się skupić na swoim celu. Niestety, w Polsce wydaje się to niemożliwe. Jak mamy rozwijać technologię, kiedy z dnia na dzień wszystko może się zmienić…

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

elon musk philanthropy

Elon Musk zostawia w tyle Bill Gatesa, Buffetta – jest drugą najbogatszą osobą na świecie

dziura

Piramida się sypie? Co 15. przedsiębiorca nie płaci terminowo składek ZUS