w ,

Minister Ardanowski: PiS to partia, która kieruje się zasadami marksistowskimi

Foto: Michał Józefaciuk/ Wikimedia commons.

Jan Krzysztof Ardanowski jest Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Straci swoje stanowiska w związku z całym zamieszaniem Piątki Kaczyńskiego na rzecz zwierząt. Kontrowersyjna nowelizacja ustawy, która na przykład rozszerza kompetencje aktywistów ekologicznych: mogą wejść do rolnika i skonfiskować mu inwentarz jeżeli uznają, że zwierzęta są źle traktowane. Minister  uważa, że przez tą ustawę branża drobiarzy zbankrutuje, albo będziemy musieli więcej płacić za drób.

Jan Krzysztof Ardanowski w Radiu Wnet:

  • PiS, partia, której zawierzyłem, partia, która wydawała się prawicowa […] Ta partia wpisuje się w wojnę ideologiczną, która się toczy w Europie […] która ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka.
  • Bycie ministrem to pewien etap w życiu, gdzie człowiek podejmuje przerastające go czasem zadania i musi być gotowy odejść, gdy zmieni się koncepcja rządu.
  • Bracia Kaczyńscy mieli zbieżną z moim myśleniem wizję Polski, która jest jest silna na arenie międzynarodowej, solidarna, ale też oparta o tradycyjne wartości: konserwatyzm, poszanowanie własności.
  • Ma wiele, wiele wad. Konsekwencje tej ustawy będą się wlekły latami w sądach. Ci którzy ją stworzyli będą się jeszcze mocno wstydzić tej ustawy.
  • Wyobraża sobie Pan małego pinczerka, który będzie ciągnął sześciometrowy łańcuch. […] Jeżeli ktoś ma sukę w mieszkaniu, która mu się oszczeni, to jeśli ma kawalerkę, to musi się z niej wyprowadzić.
  • Doszło do jakiegoś absolutnie egzotycznego sojuszu […] Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nobu

Rosyjski miliarder, powiązany z Putinem, dokonywał podejrzanych płatności na rzecz Nobu – restauracji sushi

Emilewicz odchodzi z Porozumienia. Chce być bezpartyjna w klubie PiS

Emilewicz odchodzi z Porozumienia. Chce być bezpartyjna w klubie PiS