w

Minister finansów o zmianach podatkowych – „będzie reset”

Tadeusz Kościński był gościem na antenie Programu I Polskiego Radia. Szef resortu finansów był pytany m.in. o zamieszanie ze szczepieniami, poruszony został również temat „nowego ładu” i zmian podatkowych, które mają uderzyć w osoby najlepiej zarabiające.

W Polsce mamy tak ustawiony system, że zarabiający mniej płacą procentowo więcej podatków niż bogatsi. Będzie reset – powiedział minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Minister Finansów był pytany o „Nowy Ład” – jak pogodzić zmiany, o których słyszymy. Czy będzie podwyżka podatków dla lepiej zarabiających?

  • Polski Nowy Ład nie dotyczy tylko podatków, ale jest to „całościowy instrument”, który ma pobudzić gospodarkę odpowiedział. Zadeklarował również, że nie będzie żadnych podwyżek CIT, PIT i VAT
  • Tadeusz Kościński zaznaczył, że „nasza strategia” nie polega na tym, aby podnosić podatki, bo „jest to sprzeczne z tym co chcemy zrobić”. Wyjaśnił również, że celem jest, aby konsumenci mieli jak najwięcej pieniędzy w kieszeni, żeby mogli wydawać.

Rząd chce, by „system był sprawiedliwy„.

Minister podkreślił, że „Nowy Ład” zostawi więcej pieniędzy w kieszeniach najbiedniejszych – będą mogli wydawać, „pieniądze bardzo szybko wrócą na rynek – dodał”. „System będzie sprawiedliwy.”

  • „Ci bogaci to oczywiście odkładają pieniądze, nie potrzebują tych pieniędzy, to nic nie wkłada na krótki termin w gospodarkę, w dłuższym terminie oczywiście, ale nie w krótszym – my potrzebujemy, aby rozkręcić gospodarkę poprzez zakupy konsumenckie – skomentował.”

Nowy ład dopiero za kilka tygodni, nie wiadomo co nas czeka.

„Jeszcze musimy poczekać kilka tygodni, aż pan premier ogłosi ten nowy ład i pamiętajmy, że to nie jest tylko o podatkach. To jest całokształt, dla całej gospodarki, więc praktycznie większość ministerstw miało swój wkład. My tylko odpowiadamy za ten aspekt polityki fiskalnej – powiedział Kościński.”

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Może Pan Kościński powinien oddać cały zgromadzony majątek (również ten przepisany na osoby z jego najbliższego otoczenia) i zacznie pobierać wypłatę w kwocie powiedzmy max 7 tys. brutto. Skoro bogaci są „be” to sam powinien dążyć by znaleźć się w grupie większości – biedniejszego społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znany pisarz oskarżony – nazwał prezydenta “debilem”

Znany pisarz oskarżony – nazwał prezydenta „debilem”

Wielka Brytania: Zapłacisz 5000 funtów kary, jeżeli wyjedziesz za granicę

Wielka Brytania: Zapłacisz 5000 funtów kary, jeżeli wyjedziesz za granicę