w

Minister finansów o zmianach podatkowych – “będzie reset”

Tadeusz Kościński był gościem na antenie Programu I Polskiego Radia. Szef resortu finansów był pytany m.in. o zamieszanie ze szczepieniami, poruszony został również temat “nowego ładu” i zmian podatkowych, które mają uderzyć w osoby najlepiej zarabiające.

W Polsce mamy tak ustawiony system, że zarabiający mniej płacą procentowo więcej podatków niż bogatsi. Będzie reset – powiedział minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Minister Finansów był pytany o “Nowy Ład” – jak pogodzić zmiany, o których słyszymy. Czy będzie podwyżka podatków dla lepiej zarabiających?

  • Polski Nowy Ład nie dotyczy tylko podatków, ale jest to “całościowy instrument”, który ma pobudzić gospodarkę odpowiedział. Zadeklarował również, że nie będzie żadnych podwyżek CIT, PIT i VAT
  • Tadeusz Kościński zaznaczył, że “nasza strategia” nie polega na tym, aby podnosić podatki, bo “jest to sprzeczne z tym co chcemy zrobić”. Wyjaśnił również, że celem jest, aby konsumenci mieli jak najwięcej pieniędzy w kieszeni, żeby mogli wydawać.

Rząd chce, by “system był sprawiedliwy“.

Minister podkreślił, że “Nowy Ład” zostawi więcej pieniędzy w kieszeniach najbiedniejszych – będą mogli wydawać, “pieniądze bardzo szybko wrócą na rynek – dodał”. “System będzie sprawiedliwy.”

  • “Ci bogaci to oczywiście odkładają pieniądze, nie potrzebują tych pieniędzy, to nic nie wkłada na krótki termin w gospodarkę, w dłuższym terminie oczywiście, ale nie w krótszym – my potrzebujemy, aby rozkręcić gospodarkę poprzez zakupy konsumenckie – skomentował.”

Nowy ład dopiero za kilka tygodni, nie wiadomo co nas czeka.

“Jeszcze musimy poczekać kilka tygodni, aż pan premier ogłosi ten nowy ład i pamiętajmy, że to nie jest tylko o podatkach. To jest całokształt, dla całej gospodarki, więc praktycznie większość ministerstw miało swój wkład. My tylko odpowiadamy za ten aspekt polityki fiskalnej – powiedział Kościński.”

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Znany pisarz oskarżony – nazwał prezydenta “debilem”

Znany pisarz oskarżony – nazwał prezydenta “debilem”

Wielka Brytania: Zapłacisz 5000 funtów kary, jeżeli wyjedziesz za granicę

Wielka Brytania: Zapłacisz 5000 funtów kary, jeżeli wyjedziesz za granicę