w

Minister zdrowia: Czeka nas wzrost liczby zachorowań na nowotwory

Szef resortu zdrowia był pytany w TVN24 o wzrost zachorowań na nowotwory.

 • Minister zdrowia przyznał, że czeka nas wzrost zachorowań na nowotwory.Nie mam wątpliwości, że liczba diagnoz nowotworów, która teraz będzie się pojawiała, będzie większa – powiedział w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski.
 • On jest związany z tym, że diagnostyka na pewno się pogorszyła – przyznał. Jak mówił Niedzielski, onkologię „czeka trudny okres, bo będzie musiała się zmierzyć ze zwiększonym napływem pacjentów”.

Minister poinformował, że resort przeprowadził „analizę zabiegowości w onkologii”. – Pierwszy kwartał 2021 roku – porównując z poprzednimi latami – to jest spadek rzędu 10 procent. Natomiast pierwsze pięć miesięcy tego roku to jest zdecydowany wzrost wystawianych kart DiLO (Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego – red.), co potwierdza, że jest więcej diagnozowanych nowotworów – stwierdził.

Niedzielski tłumaczył też swoje słowa z marca tego roku, kiedy mówił o onkologii jako „zielonej wyspie” w czasie epidemii. – W trakcie COVID-u nad onkologią została roztoczona pewna ochrona. Onkologia w żaden systemowy sposób nie oddawała łóżek na rzecz walki z COVID-em, była rzeczywiście zieloną wyspą, bo nie było ingerowania decyzjami administracyjnymi w przekazywanie łóżek – mówił.

ŹRÓDŁO

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  TSUE nakazał Polsce natychmiastowe wydobycie węgla brunatnego w kopalni Turów do czasu rozstrzygnięcia merytorycznego sporu. Decyzja ta wiąże się ze skargą Czech, w ocenie których kopalnia Turów ma negatywny wpływ na regiony przygraniczne, gdzie zmniejszył się poziom wód gruntowych.

  Ugoda w sprawie kopalni Turów – porozumienie z Czechami

  ​Majątek premiera Mateusza Morawieckiego i jego żony Iwony można szacować na około 40 mln zł - informuje Wirtualna Polska, która przestudiowała księgi wieczyste w poszukiwaniu nieruchomości należących do Morawieckich.

  Majątek premiera Morawieckiego. Nawet 40 milionów złotych