w

Minister zdrowia: docieramy do punktu, gdzie trzeba zacząć myśleć o obowiązku szczepień

Musi pojawić się straszak, aby ludzie nie ukrywali, z kim się spotkali i z kim mieszkają – argumentował minister zdrowia Adam Niedzielski, mówiąc o wprowadzeniu 30 tys. zł kary za zatajenie informacji epidemicznych.

W jego ocenie, służby sanitarne powinny „bardzo dokładnie przeprowadzać śledztwa” i badać m.in. kontakty towarzyskie, aby „zdusić w zarodku transmisję wirusa”. Minister martwi się też wakacyjnym nieprzestrzeganiem rygoru epidemicznego przez Polaków i jest zdania, że „powoli docieramy do punktu, gdzie trzeba zacząć myśleć o obowiązku szczepień”.

  • Adam Niedzielski w rozmowie z PAP został zapytany o jeden z nowych zapisów ustawy o zwalczeniu chorób zakaźnych. Wprowadza on możliwość wydłużenia kwarantanny maksymalnie do 30 dni z 21 obecnie.
  • Ponadto za zatajenie informacji epidemicznych grozić też będzie do 30 tys. zł.

Rzecz w tym, że największą słabością wywiadów epidemicznych jest ukrywanie informacji przez ludzi. Musi więc pojawić się jakiś straszak, żeby ludzie nie kłamali, nie ukrywali z kim się spotykali, z kim mieszkają. Od sprawności zbierania wywiadów epidemicznych zależy powstrzymanie rozwoju epidemii – odpowiedział minister zdrowia.

ŹRÓDŁO:PAP

Fot: Kancelaria Premiera/ Wikimedia commons.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieruchomości: Jak rozpoznać dobrego najemcę?

Nieruchomości: Jak rozpoznać dobrego najemcę?

Eurostat: Inflacja w całej Unii Europejskiej rośnie. Polska na drugim miejscu

Eurostat: Inflacja w całej Unii Europejskiej rośnie. Polska na drugim miejscu