w

Minister zdrowia o maseczkach. Kiedy się z nimi pożegnamy?

Kiedy pożegnamy się z noszeniem maseczek?

Rząd od 15 maja zniósł obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby. W zamkniętych pomieszczeniach nic się nie zmieniło. Jak czytamy – cały czas trwają dyskusje, na razie nie zanosi się na powrót do normalności. Minister zdrowia rekomenduje, aby nosić je jeszcze co najmniej w wakacje.

  • Będą rekomendował, aby maseczki nosić w pomieszczeniach jeszcze co najmniej w wakacje – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
  • Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić – powiedział PAP minister.

Zaznaczył, aby nie dać się zapędzić w ślepą uliczkę, że wszystkie obostrzenia muszą być od razu całkowicie znoszone. 

Podkreślił jednocześnie, że trzeba obserwować co dzieje się z epidemią. Nawiązał tutaj do sytuacji w Wielkiej Brytanii, gdzie był duży spadek zachorowań, ale sytuacja nagle się odwróciła.

Dodał, że „musimy przyzwyczaić do tego, że epidemia się tli”. Zaznaczył też, że znosząc kolejne restrykcje, rząd będzie podkreślał, że „szczepienie może być benefitem, który pozwala wyłączyć kogoś z obostrzeń”.

Zobacz także: Jeff Bezos nie jest już najbogatszym człowiekiem świata. Wyprzedził go Bernard Arnault

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nepal: Najsurowszy lockdown na świecie. Zakaz wychodzenia z domu

Nepal: Najsurowszy lockdown na świecie. Zakaz wychodzenia z domu

Jak inwestować w nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości: pasywne czy aktywne?