w

Jeff Bezos nie jest już najbogatszym człowiekiem świata. Wyprzedził go Bernard Arnault

W tym tygodniu francuski miliarder, Bernard Arnault, został najbogatszą osobą na świecie.

Awans Arnaulta na pierwsze miejsce jest szczególnie godny uwagi, ponieważ amerykańscy miliarderzy – zwłaszcza z sektora technologicznego – od kilku lat dominują w rankingu najbogatszych ludzi świata. Jeff Bezos z Amazona pozostaje tuż za Arnaultem, a Elon Musk wciąż pozostaje w zasięgu ręki.

Jeff Bezos rozpoczął rok 2021 na pierwszym miejscu, ale został zakwestionowany zarówno przez Elona Muska, jak i Bernarda Arnaulta. Ten pierwszy oberwał po tym, jak akcje Tesli zaczęły stygnąć po osiągnięciu rekordowego poziomu w pierwszym kwartale 2021 roku.

Nazwisko Arnaulta może być dla niektórych nowe, ale od 2018 roku znajduje się on w pierwszej piątce najbogatszych ludzi na świecie i jest miliarderem od ponad dekady. Francuski potentat rozpoczął swoją karierę w branży modowej, przekształcając fortunę zdobytą w branży budowlanej w zakup Christiana Diora w 1985 roku.

Bernard Arnault nadzoruje imperium, które obejmuje wiele kultowych francuskich marek luksusowych, w tym Louis Vuitton, Dom Pérignon i Christian Dior. Jego luksusowa grupa, LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy), zajmuje się również handlem detalicznym i hotelarstwem.

Zaskakujące może być to, że LVMH dobrze prosperuje w czasie pandemii COVID-19, ale firmie pomogła silna sprzedaż w Azji – zwłaszcza w Chinach.

 • W styczniu 2021 roku LVMH sfinalizowało transakcję przejęcia Tiffany & Co za prawie 16 miliardów dolarów, co jest prawdopodobnie największym przejęciem marki luksusowej w historii.
image 67

Źródło

Zobacz także: Spadek rentowności obligacji. Sytuacja wysoce niepokojąca?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Spadek rentowności obligacji. Czy warto inwestować w obligacje?

  Spadek rentowności obligacji. Sytuacja wysoce niepokojąca?

  Nepal: Najsurowszy lockdown na świecie. Zakaz wychodzenia z domu

  Nepal: Najsurowszy lockdown na świecie. Zakaz wychodzenia z domu