w , ,

Minister zdrowia: WPROWADZAMY KWARANTANNĘ NARODOWĄ XD

Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

  • Jak zaznaczył, nie można wykluczyć, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie.
  • Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 11 953 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce w ciągu ostatniej doby. To o ok. 1,8 tys. mniej przypadków niż tydzień temu i ok. 0,5 tys. mniej niż wczoraj. Resort podał też informację o 431 zgonach.
  • Ograniczenia w przemieszczaniu się będą obowiązywać od godz. 19 w wieczór sylwestrowy do godz. 6 rano 1 stycznia.

Brak wyjazdów służbowych, nie będzie nawet wyjazdów sportowych – branża hotelarska zostaje całkowicie zamrożona. To decyzja rządu, która wejdzie w życie tuż po świętach.

Wszystko – jak twierdzi premier Mateusz Morawiecki – w trosce o zdrowie Polaków. A tylko zdrowi Polacy będą mogli być szczepieni przeciw COVID-19. Stąd też decyzja o całkowitym zamrożeniu branży hotelarskiej.

Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową. Dlatego całkowicie zamykamy hotele, również na ruch służbowy – dodał.

  • Rząd ukrócił „hotelarskie podziemie”. Goście często nadużywali swobody wyjazdów służbowych, w rzeczywistości jechali prywatnie, ale na pobyt w hotelu wystawiali fakturę.
  • – Polska Izba Hotelarzy wyjdzie z inicjatywą pozwów o rekompensaty do Skarbu Państwa. Szykujemy akcję z pozwami – podkreśla Łuczyński.
  • Hotele, zgodnie z rządowym rozporządzeniem, będą całkowicie zamknięte od 28 grudnia.

W tym okresie również zostaną zamknięte galerie handlowe.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Może w końcu ludzie przejrzą na oczy i wywiozą tą bandę debili z sejmu na taczkach prosto przed trybunał stanu albo od razu za kratki.

  2. Bardzo współczuję dotkniętym branżom, płacili horrendalne podatki na m.in. służbę zdrowia która się teraz zesrała (to najpewniej jest główna przyczyna lockdownów) i jeszcze w tej chwili chamsko zakazuje się im pracować, bo coś na co kładli gruby hajs jednak nie działa. Oto nasza polsza cała.

    Cieszmy się, branże pozostałe, i szczerze dziękujmy, że Jaśnie Opodatkowujący nadal pozwalają nam pracować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sejm uchwalił przyszłoroczny budżet… Brakuje ZALEDWIE 82,3 mld złotych!

Sejm uchwalił przyszłoroczny budżet… Brakuje ZALEDWIE 82,3 mld złotych!

Ziobro zapowiada ustawę odnośnie mediów społecznościowych