w ,

Nalot policji na siłownię! 16 osób ćwiczyło, pomimo obostrzeń.

Kryzys 2020. Nalot policji na siłownię.

Po zaostrzeniu przepisów dotyczących funkcjonowania klubów fitness, policja zaczęła wzmożone kontrolę w całym kraju. Efektem ostatnich działań na terenie Podkarpacia jest przyłapanie 16 nielegalnie ćwiczących osób. Zdarzenie miało miejsce w jednym z klubów fitness w Dębicy.

Do sądu zostaną skierowane wnioski o ukaranie 16 osób, które złamały obowiązujące obostrzenia. Podczas dzisiejszej kontroli obiektów handlowych i klubów fitness w Dębicy okazało się, że na jednej z siłowni, mimo zakazu, ćwiczy kilkanaście osób – pisze w komunikacie podkarpacka policja.

  • Zawiadomienie w tej sprawie przekazano do sanepidu w Kaliszu. – Jeden z właścicieli siłowni powiedział, że nie było osób ćwiczących, drugi oświadczył, że ćwiczyły osoby, przygotowujące się do zawodów – powiedział PAP dyrektor kaliskiego sanepidu Marek Stodolny.

Podobnie było w Wielkopolsce. Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował w poniedziałek PAP, że funkcjonariusze na terenie całego regionu skontrolowali kilkadziesiąt obiektów sportowych i ujawnili cztery działające siłownie.

  • W siłowniach w Kaliszu, Ostrowie Wlkp. i w Złotowie zastano osoby ćwiczące. W związku z tym zostały wszczęte działania wyjaśniające. Materiały zostaną przekazane do służb sanitarnych – podał Borowiak.

Nalot policji na siłownię, może się skończyć dla przedsiębiorców okrutnie. W przypadku, gdy sprawa jest skierowania do sanepidu, kara administracyjna wynosi od 5 tys. zł. do 30 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak opluć bankrutującą branżę rozrywki jednym “Sylwestrem Marzeń” TVP

Jak opluć bankrutującą branżę rozrywki jednym „Sylwestrem Marzeń” TVP

Jak powiedział, tak zrobił. LICZNIK STRAT na stronie Karpacza.

Jak powiedział, tak zrobił. LICZNIK STRAT na stronie Karpacza.