w , ,

Netflix traci subskrybentów

netfli

Akcje Netflixu lecą na łeb po tym jak gigant podał, że nie spełnił oczekiwań co do globalnego wzrostu abonentów w tym kwartale.

W pierwszej połowie roku na akcjach Netflixa była prawdziwa eksplozja. Lockdown spowodował, że ludzie częściej kupowali usługi giganta. Większość platform podążyła tym tropem, więc konkurencja rosła jak grzyby po deszczu.

Analitycy oczekiwali, że do dzisiaj dojdzieokoło 3,3 mln nowych globalnych abonentów. Tak się jednak nie stało.

Firma zrealizowała szacunki Wall Street co do wyniku finansowego, ale nie przełożyło się to na cenę akcji. Netflix ogólnie wydał więcej na marketing i produkcje więcej niż przewidywali inwestorzy.

Netflix w liście do akcjonariuszy: pandemia i jej skutki sprawiają, że prognozy są bardzo niepewne, ale mamy nadzieję na poprawę w 2021 roku. Spodziewamy się wzrostów podobnych jak w marcu.

Gigant spodziewa się, że początkiem 2021 roku, część abonentów zrezygnuje ze subskrypcji. Powtórzenie wyniku z początku 2020 roku jest raczej niemożliwe. To był szczyt.

Netflix w cyfrach:

  • Przychody: 6,44 mld USD vs. 6,38 mld USD oczekiwane, według szacunków Refinitivu.
  • Globalne, płatne dodatki dla subskrybentów netto: 2,2 mln dolarów w porównaniu z 3,57 mln oczekiwanych, według FactSet.

Firma przewiduje, że w przyszłym kwartale zwiększy się ilość abonentów o 6 milionów. Oznacza to, że całkowita liczba płatnych abonentów na świecie wyniesie ponad 200 milionów.

Netflix boryka się z problemami w produkcji przez obostrzenia.

image 15

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. no ta nachalna poprawność polityczna która biła po oczach z niektórych produkcji aż trząsła normalnym człowiekiem i jeszcze kazali sobie za to płacić … nie ja dziekuje za taką propagande mam TVNienawiść i starczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pp

PayPal: kupisz, sprzedaż kryptowaluty

szpital n 1

Praca na Stadionie Narodowym w młodym dynamicznym zespole. Entuzjazm obowiązkowy