w

Nowy ład: Kwota wolna 30 tys. zł? Premier mówi o „8, 10, 15 tys. zł”

Kwota wolna 30 tys. zł? Premier studzi emocje

O tym, że jednym z elementów Nowego Ładu ma być podniesienie kwoty wolnej od podatku mówi się od dawna. Już na początku marca do mediów wyciekła informacja, że przewiduje się podwyżkę kwoty wolnej do 30 tys. złotych – przez wiele tygodni ta informacja była powtarzana.

Tymczasem, Premier zasugerował jednak, że być będzie to nawet o ponad połowę mniej.

  • 8 kwietnia oczekiwania tonował minister finansów Tadeusz Kościński. – Nie mogę tego potwierdzić, ale byłbym szczęśliwy, gdyby była na takim poziomie – mówił na antenie radiowej Jedynki zapytany o kwotę 30 tys. zł. Według niego, poziom 15-20 tys. zł byłby „bardziej realny”.

Kwota wolna od podatku nie urośnie do 30 tys. złotych, bo “budżet nie jest z gumy” – powiedział w radiowej “Jedynce” minister finansów Tadeusz Kościński.

Kolejne studzenie emocji i oczekiwań zafundował sam szef rządu, który na antenie Polsat News odniósł się do tych doniesień.

  • Są różne opcje na stole. 8, 10, 15 tysięcy. Im wyżej, tym są one droższe. Nie mogę powiedzieć, która opcja przesądzi, ponieważ ta decyzja jeszcze nie zapadła – podkreślał premier.

Dla większości podatników w Polsce kwota wolna wynosi 3 091 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marian Banaś w środę wziął udział w konferencji prasowej. Skomentował m.in. fakt przeszukania domu jego syna przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak stwierdził, działania te przypominają "czasy bolszewickie".

Wybory korespondencyjne. Marian Banaś o akcji CBA. „Czasy bolszewickie”

Policja zapowiada zmasowane kontrole na majówkę

Wyjazd na majówkę? Sanepid zapowiada zmasowane kontrole