w

Obostrzenia – co dalej? Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Fot: unplash

Do 18 kwietnia trwają ogłoszone wcześniej obostrzenia – co dalej?

Jak wynika ze wszelkich wypowiedzi – prawdopodobnie zostaną przedłużone. Prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej powiedziała, że ponowne otwarcie od 19 kwietnia żłobków i przedszkoli jest bardzo prawdopodobne, ale innych luzowań obostrzeń, na razie nie należy się spodziewać.

  • Słowa te potwierdza również Adam Niedzielski. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” minister zdrowia wskazał, że nie powinniśmy spodziewać się zdecydowanych ruchów. Podkreślił, że ostrożność jest istotna.
  • Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omawiane będą decyzje co do dalszego losu epidemicznych restrykcji rozpocznie się o godz. 10:00 w środę 14 kwietnia.

Rząd powinien ogłosić dziś decyzje ws. utrzymania lub ewentualnego luzowania epidemicznych obostrzeń. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” minister zdrowia Adam Niedzielski wskazał, że nie powinniśmy spodziewać się zdecydowanych ruchów.

Teraz, gdy w szpitalach mamy apogeum zakażeń trzeciej fali, patrzymy przede wszystkim na parametry związane z zajętością łóżek, zarówno respiratorowych, jak i zwykłych. W tej chwili to dominujący element, który decyduje o tym, czy jest przestrzeń do luzowania obostrzeń. W perspektywie kilku tygodni widać, że parametrem jest też liczba osób zaszczepionych w grupie powyżej 60. roku życia – powiedział Adam Niedzielski.

  • Jeżeli będziemy mieli do czynienia z dużym zaszczepieniem największej grupy ryzyka, da nam to przestrzeń do luzowania restrykcji – wyjaśnił w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dlatego po dzisiejszym spotkaniu Rady Medycznej z rządem można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że żłobki i przedszkola zostaną od poniedziałku ponownie otwarte - wskazała prof. Marczyńska, specjalistka od chorób zakaźnych wieku dziecięcego.

Rada Medyczna: Otwarcie żłobków i przedszkoli bardzo prawdopodobne. Reszta nadal zamknięta

Konferencja ministra zdrowia: Polska nadal zamknięta

Konferencja ministra zdrowia: Polska nadal zamknięta