w

Obostrzenia zostały przedłużone. Jest nowe rozporządzenie

28 stycznia w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie, które przedłuża panujące obostrzenia do 28 lutego. Restrykcje zostały wprowadzone 15 grudnia w odpowiedzi na V falę pandemii spowodowaną „Omikronem”.

Rząd przedłuża obostrzenia

Obostrzenia wprowadzone w grudniu miały w swojej pierwotnej wersji obowiązywać do 31 stycznia. Jednak z powodu panującej sytuacji rząd zdecydował się je przedłużyć do 28 lutego.

Co warto podkreślić, wiele państw rezygnuje już z wszelkich restrykcji, ponieważ uważają, że w obecnej sytuacji jest to niepotrzebne. Dobrym przykładem jest Dania, która 26 zdecydowała, że Covid-19 nie powinien być klasyfikowany jako choroba krytyczna, a obostrzenia trzeba znieść.

Obowiązujące obostrzenia

  • W restauracjach, barach i hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych limit został obniżony do 30 proc.
  • Zwiększenie limitu możliwe jest tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę lub księdza za pomocą certyfikatu COVID-19.
  • Dodatkowo w kinach będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia podczas seansów.
  • Do 28 lutego zamknięte będą też kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia.
  • Ograniczony limit w transporcie zbiorowym do 75 procent.

Co ważne, od 15 grudnia każda osoba przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen musi wykonać test na COVID-19. Test powinien być wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Zaszczepienie nie zwalnia z obowiązku testowania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

angelo abear germany

Spadek inflacji w Niemczech

sora khan playstation pad

Sony przejmuje producenta gier za 3,6 mld dol. Japończycy odpowiadają Microsoftowi