w

Dania od 1 lutego znosi wszystkie obostrzenia. COVID-19 będzie traktowany jak grypa sezonowa

W środę 26 stycznia rząd duński zdecydował, że Covid-19 nie powinien być już klasyfikowany jako choroba krytyczna po 31 stycznia 2022 roku. Od 1 lutego rząd duński ma znieść wszystkie ograniczenia dotyczące Covid-19.

Dania znosi wszystkie obostrzenia

Dania ma znieść wszystkie ograniczenia związane z koronawirusem w kraju od 1 lutego, pomimo rekordowej liczby zachorowań spowodowanych wariantem Omicron. Rząd twierdzi, że wysoki odsetek zaszczepionych osób i mniej poważny charakter nowego szczepu sprawiły, że dalsze ograniczenia w społeczeństwie stały się zbędne.

Od 1 lutego Covid-19 nie będzie traktowany jako choroba „krytyczna” dla społeczeństwa, w związku z czym przepisy, w tym obowiązkowe stosowanie masek na twarz w miejscach publicznych oraz ograniczenia w życiu społecznym i kulturalnym zostaną zniesione na stałe, a kluby nocne będą mogły zostać ponownie otwarte.

  • Rząd Danii zdecydował o zniesieniu restrykcji, polegających m.in. na konieczności okazywania certyfikatów potwierdzających zaszczepienie oraz noszenia maseczek, po opinii wydanej przez komisję epidemiczną.

Dania spodziewa się, że wysoka liczba zachorowań spowodowana falą Omicron utrzyma się przez kilka tygodni, ale uważa, że na tym etapie nakładanie ograniczeń na społeczeństwo jest nieproporcjonalną reakcją.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zakaz handlu w niedziele od 1 lutego

Zakaz handlu w niedziele. Od 1 lutego zmiany w przepisach

zielona energia 1

Ole Hansen: Surowce wspierane przez zieloną inflację i ograniczoną podaż