w

Protesty przeciwko obostrzeniom epidemicznym w Kanadzie. Tysiące ludzi blokuje ulice

Tysiące ludzi i setki ciężarówek zablokowały w sobotę centrum Ottawy, stolicy Kanady w głośnym, ale pokojowym proteście — informuje agencja AFP.

Protesty przeciwko restrykcjom w Kanadzie

Protesty w Kanadzie nabierają na sile. Setki kierowców wjechały swoimi ogromnymi ciężarówkami do stolicy Kanady Ottawy. Do protestu przyłączyły się tysiące ludzi. Same manifestacje były na początku ukierunkowane na obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 dla kierowców ciężarówek, ale ruch przerodził się w coś większego. Kanadyjczycy protestują przeciwko ogólnie pojętym restrykcjom epidemicznym.

Ponad dwie godziny przed oficjalnym rozpoczęciem protestu w sobotę, ulice centrum Ottawy zapełniły się ciężarówkami, a w powietrzu słychać było nieustanne trąbienie dziesiątków klaksonów – relacjonuje dziennikarz agencji AFP.

Premier opuścił swój dom

Agresywna retoryka używana przez niektórych zwolenników protestów w mediach społecznościowych w okresie poprzedzającym manifestację zaniepokoiła policję, która obserwowała wydarzenie, ale demonstracja przebiegała pokojowo — informują agencje.

  • Jak podała telewizja CBC, premier Trudeau i jego rodzina opuścili dom, w którym mieszkają w centrum Ottawy z powodu obaw o bezpieczeństwo.

Oczekuje się, że ottawska policja i Parlamentarna Służba Ochrony – jak również federalne organy ścigania i agencje bezpieczeństwa narodowego – będą w stanie podwyższonej gotowości, ponieważ tysiące protestujących zbiegają się na Parliament Hill.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

orlen stacja 6 zlotych

Paliwo po 5 złotych? Wicepremier „ma nadzieję”

erdogan walczy z inflacja

Tak się walczy z inflacją w Turcji. Zwolniono szefa urzędu, który publikuje dane o wzroście cen!