w

GUS podał odczyt inflacji za październik. Tragedia dla oszczędności Polaków!

Inflacja w Polsce:

Otoczenie inflacyjne w Polsce się nie zmienia. Każdego miesiąca nasze pieniądze bardzo szybko tracą na wartości. Dla ludzi, którzy chcą oszczędzać, nie jest to normalny czas. O zjawisku inflacji mówi się coraz więcej, już chyba każdy zauważył co się dzieje. Martwimy się o swoje środki. Z tego powodu, ludzie zaczynają uciekać ze złotówki, część osób kupuje nawet niepotrzebne rzeczy, tylko po to, aby próbować ochronić swój majątek – tak się nie buduje bogactwa.

Dodatkowo, referencyjna stopa procentowa była utrzymywana w Polsce na poziomie 0,1 proc. RPP próbuje reagować, jednak duża część ekonomistów uważa, że tego typu zmiana nie przyniesie skutków, a ceny będą dalej rosły. Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pierwszy raz od 2012 r. podwyższyła stopy procentowe, w tym stopę referencyjną do 0,5 proc. z 0,1 proc.

„Ups. Inflacja we wrześniu jednak nie 5,8%, a nawet 5,9%. Szóstka w październiku gwarantowana. Rozpoczyna się gra o siódemkę na początku 2022 roku.”

– napisali ekonomiści z mBanku po wrześniowym odczycie.

We wrześniu, w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku, ceny wzrosły aż o 5,9 proc. W stosunku do sierpnia ceny towarów i usług wzrosły o 0,7%. Październik jest niestety jeszcze gorszym miesiącem. Inflacja cały czas rośnie i wydaje się, że to zjawisko prędko się nie zatrzyma.


Zobacz także: Zobacz także: Nieoczekiwana zmiana w polityce pieniężnej. Stopy procentowe w Polsce do góry!


Odczyt inflacji za październik:

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wedługszybkiego szacunku w październiku 2021 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 6,8% (wskaźnik cen 106,8), a w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 1,0% (wskaźnik cen 101,0).

  • Ceny w październiku, w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku rosły aż o 6,8%!

Wynik ten jest tragedią dla naszych oszczędności, polska złotówka dawno nie traciła na wartości tak szybko.


Ochroń swoje oszczędności: Bezpieczne inwestowanie w złoto. 5 najsłynniejszych złotych monet 1 uncjowych, które należy znać (LINK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

facebook zmienia nazwe na meta

Facebook zmienia nazwę na Meta. Spółka mocno inwestuje w metaverse

nft

Oto transakcja NFT o wartości 532 milionów dolarów, która nie była tym na co wyglądała