w

Olga Semeniuk: Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże. No i jak tam przedsiębiorcy?

Fot:Ministerstwo Rozwoju/ Wikimedia commons.

Olga Semeniuk o możliwych restrykcjach.

Nic nie jest przesądzone ws. obostrzeń po 28 lutego, nie widzę jednak możliwości, by otwierać kolejne branże – mówiła wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Dodała, że jeśli liczba zakażeń będzie rosnąć, dotychczasowe restrykcje mogą zostać zaostrzone.

W TVP1 Olga Semeniuk była pytana, czy możliwy jest kolejny lockdown.

  • Jak skomentowała, nic nie jest przesądzone, we wtorek odbędzie się kolejne spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego.

„Jeszcze za wcześnie, by informować społeczeństwo o kolejnych decyzjach. Zgodnie z zapowiedzią premiera, te 14 dni od 12 lutego, to ten czas, kiedy będą przygotowane kolejne prognozy przez Radę Medyczną w kontekście dwóch kolejnych tygodni. Nie mierzymy dalej, niż 10-14 dni” – podkreśliła wiceminister rozwoju.

Wiceminister rozwoju była dopytywana również, jakie obostrzenia są obecnie rozważane. Semeniuk odparła, że mając na uwadze potencjalną trzecią falę, „będziemy mówili o tym, by doprowadzić do spadku mobilności ludzi, więc tutaj pewnie będziemy mówić o stokach narciarskich, hotelach”

Olga Semeniuk powtórzyła, że nie jest to przesądzone. Wspomniała, że resort rozwoju chciałby wdrażać kolejne protokoły bezpieczeństwa dla gastronomii czy branży fitness, ale na ten moment jest to niemożliwe.

„Wydaje się, że jeśli liczby nie będą wzrastały w drugiej części tego tygodnia, to będziemy przedłużali już obowiązuje prawo, już obowiązujące rozporządzenie. Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże” – stwierdziła.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Kiedy patrzę na to zdjęcie to wydaje mi się, że to facet przerobiony na kobietę. Może nie jest to merytoryczny komentarz, ale jeżeli rząd używa zwrotów „wydaje nam się” to komentarz jest zbędny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hiszpania: coraz większa bieda, tworzą się ogromne kolejki po jedzenie

Hiszpania: coraz większa bieda, tworzą się ogromne kolejki po jedzenie

Będzie nowa opłata? Wraca temat “podatku dla singli”

Będzie nowa opłata? Wraca temat „podatku dla singli”