w ,

Orlen będzie konkurował z InPost? Do końca roku stanie 500 automatów paczkowych

Daniel Obajtek zaprezentował na konferencji automaty paczkowe, które w ilości 200 sztuk już są zamontowane na polskich ulicach. Do końca tego roku będzie ich około 500. A do końca przyszłego ich liczba ma zwiększyć się do 2000.

Jak podkreślił prezes Orlenu – będziemy systematycznie zwiększać tę liczbę.

Urządzenia firmy są obsługiwane poprzez aplikację dostępną już w systemie iOS oraz Android. Pozwala na śledzenie przesyłek czy sprawdzenie, jaka jest historia zamówienia — tłumaczy Patrycja Klarecka, dyrektorka Orlenu odpowiedzialna m.in. za projekt Orlen Paczka.

  • PKN Orlen zapewnia, że odbiór przesyłki będzie możliwy przez 3 dni. Spółka otworzyła już paczkomaty w dużych miastach takich jak: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Poznań, Płock, Wrocław oraz w Aglomeracji Śląskiej.
  • Wiadomo również, że koncern dalej chce inwestować w e-commerce. Do 2030 roku Orlen zamierza zainwestować w sprzedaż detaliczną około 11 miliardów złotych.

– Dostrzegamy ogromną szansę wynikającą z rozwoju e-commerce i zmiany nawyków w dokonywaniu zakupów, dlatego inwestujemy w rozwój usług nadania i odbioru paczek pod marką „ORLEN Paczka” – mówi Daniel Obajtek.


Zobacz także: Andrzej Duda w Fox News. Prezydent chwali 500+ i mówi o wolności Polaków


Fot: YouTube/ PKN Orlen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny za ogrzewanie wzrosną! Nawet o ponad 30 proc. w tym roku!

Ceny za ogrzewanie wzrosną! Nawet o ponad 30 proc. w tym roku!

Prezydent Salwadoru chce kopać bitcoina za pomocą wulkanów - pokazał zdjęcia

Prezydent Salwadoru chce kopać bitcoina za pomocą wulkanów – pokazał video